Луд свет

Сподели со своите пријатели

Мексиканските власти соопштија дека уапсиле маж осомничен дека намерно подметнал пожар во барот во мексиканската држава Сонора во кој загинаа 11 лица. Loading… Пожарот избувнал во 01:33 часот во саботата во бар во Сан Луис Рио Колорадо, во близина на границата со САД, пишува Си-Ен-Ен. Меѓу жртвите има и 17-годишноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кајла Ловдал (18) на 11 години одлучила дека е момче. Една година подоцна била на апчиња, на 13 години ги отстранила градите, а на 17 сфатила дека се е грешка, пишува New York Post за приказната за Американката која сега ги тужи лекарите и болницата. Loading… Сфатила дека е грешкаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

23-годишен Американец паднал во кратер на планината Везув во саботата наутро, откако се обидел да го извади својот мобилен телефон, кој претходно паднал во кратерот. Loading… Тој со пријателите планинарел по забранета пешачка патека, на која, според официјалниот извештај на италијанската полиција, имало јасно означени знаци кои забрануваат нејзина употребаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

На видеото кое кружи на социјалните мрежи се гледа обидот на девојката да се снима во алкохолизирана состојба, но работите многу брзо излегле од контрола. Прво го испуштила мобилниот телефон, а потоа имаше блиска средба со рамката на вратата. Loading… Нејзиното видео ги насмеа гледачите, а низата немили настани коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Водните миленичиња на Џери Хуанг ретко се чувствуваат како две изгубени души кои пливаат во аквариум затоа што редовно одат на прошетки. Во градот Тајчунг во Тајван, Хуанг може да се види како го турка својот најнов изум, чинија со златна рипка на тркала. Loading… „Порано луѓето ги шетале своитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи кружи видео од венчавката каде кумот решил за момент да ги загрижи младенците и да ги насмее свадбарите. Имено, во моментот кога младоженецот барал прстен од кумот, кумот прво се преправал дека не може да го најде, а потоа од јакната извадил цуцла. Loading… Неговиот гест гиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Маж од Мериленд бил пронајден мртов во јануари во неговата куќа каде што биле сместени повеќе од сто змии. Loading… Животните биле сместени во терариуми. Обдукцијата покажала дека мажот (49) починал откако го каснала змија отровница. Енди Овен, портпарол на државното Министерство за здравство, вчера потврди дека истрагата заклучила декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Човекот кој го нарекуваа „руски попај“ поради неговите вештачки надуени раце, предизвика сериозна загриженост кај фановите. Loading… Кирил Терешин, кој на социјалните мрежи го нарекуваат Руки Базуки, е споредуван со лик од цртан филм откако му вбризгал вазелин во бицепсот за да има огромни „мускули“. 25-годишникот од Русија беше подложенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пијан возач на камион во јужна Германија удрил со своето возило во паркирани автомобили откако игнорирал црвено светло. Loading… Од силината на ударот некои од автомобилите се запалиле, соопшти полицијата. Три лица се полесно повредени во вторникот вечерта, а во инцидентот и Фирт, недалеку од Нирнберг, оштетени се 31 возило.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Најмалку двајца од видеото беа номинирани за титулата „идиот зад волан“ – возач кој намерно кочи на левата лента и тој зад него што прави уште повеќе глупости – претекнува на лентата за застанување, влегува во „ножици “ и ја губи контролата. Loading… – Да бидам јасен за коментарот наПрочитај повеќе