Фудбал

Сподели со своите пријатели

Одекна веста дека тој потпиша нов договор со Јокохама на 54-годишна возраст во понеделникот,  тој му е верен на тој тим 16 години. Loading… Скоро секоја година ја слушаме веста дека Казујоши Мијура потпиша нов договор и нема да ги закачи своите фудбалски копачки на колче. Јапонецот е жива легенда,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Англискиот фудбал и неговата доминација на меѓународната сцена може да станат колатерална штета на имиграциската политика што Велика Британија има намера да ја спроведува по брегзит, а која вклучува ограничување на бројот на странски играчи во фудбалските клубови. Loading… Според новите правила, клубовите во англиската Премиер лига од јануари 2021Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Директорот на Наполи, Кристијано Џунтоли изјави дека напаѓачите Аркадиуш Милик и Фернандо Љоренте ќе го напуштат клубот во претстојниот трансфер прозорец. Loading… – Преодниот рок е проблем за сите. Имаме напаѓач кој многу клубови би сакале да го видат во своите редови, па ќе видиме што ќе се случи понатаму.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах може да го смени клубот. За 28-годишниот Египќанец се заинтересирани Реал Мадрид, ПСЖ и Манчестер сити, објави новинарот Екрем Конур на Твитер. Loading… Ливерпул е подготвен да размисли за продажба на играчот. Во исто време, англискиот клуб ќе ја избере најпрофитабилната понуда од финансиска гледнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дисциплинската комисија на Француската професионална фудбалска лига донесе одлука за казната на Тијаго Мендеш кој доби црвен картон на натпреварот од 14. Коло. Играчот на Лион со лизгачи старт го повреди Нејмар од ПСЖ во последната минута од судиското продолжение. Loading… Мендеш е дисквалификуван на три натпревари, од кои еденПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк ќе го продолжи договорот со Ливерпул за пет години, пренесуваат „Експрес“ и „Стар“. Loading… Според британските медиуми, 29-годишниот Холанѓанец е задоволен од својата позиција во клубот и решил да не менува ништо во блиска иднина. Се очекува важноста на договорот со фудбалерот да бидеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо изјави дека му било потребно повеќе време во Манчестер јунајтед. Португалецот соработуваше со „црвените ѓаволи“ од јули 2016 година до декември 2018 година. Loading… – Во одредени периоди од мојата кариера, не требаше долго за да се постигне успех. Така беше и во Порто, Интер,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Реал Мадрид синоќа го совлада Атлетик со 3:1, а тренерот Зинедин Зидан искажа пофални зборови за двојниот стрелец и свој сонародник Карим Бензема. Loading… – Бензема може да се смета за најдобар напаѓач на Франција на сите времиња. Тој го докажа тоа и веќе подолго време игра за Реал. ОдиграПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кинеската фудбалска асоцијација го одобри плафонот за лимит на платите. Loading… Од сезоната 2021 година, годишниот приход пред оданочување на странски фудбалер во кинеската Супер лига не смее да биде повеќе од три милиони евра. Максималната плата на еден локален играч е ограничена на 630 илјади евра. Секој клуб одПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Играчот за врска на Баерн, Кингсли Коман, ќе остане во клубот од Минхен, пренесува „Скај Германија“. Loading… Според изворот, управата на клубот нема намера да го ослободи 24-годишниот француски фудбалер за кого се интересира Манчестер јунајтед. Коман оваа сезона одигра 13 натпревари за Баерн, постигна пет гола и направи деветПрочитај повеќе