Црна хроника

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишен кумановец вчера го загубил животот откако паднал со товарно моторно возило во ископ на каменоломот во кој работел. – На 02.07.2020 во 20.50 часот во Полициската станица за граничен надзор Сопот, М.Љ.(41) од с.Сопот, кумановско, вработен во каменолом, пријавил дека при извршување на работи во каменоломот, П.С.,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишен кумановец заработи кривична пријава под сомнение за сторено кривично дело „даночно затајување“. – СВР Куманово поднесе кривична пријава против Х.Љ.(25) од Куманово и правно лице од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривичното дело „даночно затајување“, информираат од Министерството за внатрешни работи. Loading… Како штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полициски службеник од Полициска станица за Граничен премин „Табановце“ заработи кривична пријава. – СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.А.(28) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба на службена положба и овластување“, информираат од Министерството за внатрешни работи. Loading… Како што појаснуваат од полицијата, наПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кумановец бил пронајдено починат пред влезот на својата гаража, откако паднал од скала извршувајќи градежни работи. – На 01.07.2020 во 12.30 часот во СВР Куманово од Итната медицинска помош Куманово било пријавено дека во Куманово, на ул.„Мирче Ацев“, бил пронајден починат А.Г.(74), кој, според пријавеното, паднал од скала, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пожарникарите на Територијалната противпожарна единица Куманово изминатото деноноќие бележат две интервенции. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, во населбат аАјдучка Чешма пожарниакрит еинтервенирале на запалена дрвена електрична бандера. Loading… Интервенцијата траела во период од 20:50 до 22:05 часот, при што на терен интервенирале четворица пожарникари. ВоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Деветнаесетгодишен кумановец е тешко повреден откако вчера попладне со својот мопед учествувал во сообраќајна незгода со „ауди А3“. – На 30.06.2020 во 15.30 часот во Куманово, на ул.„Никола Тесла“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди А3“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од С.Р.(54) и мопед „априлија“, со кумановскиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кумановските пожарникари бележат две интервенции во текот на изминатите 24 часа, кога на ена иста локација два пати горела сува трева. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, првата интервенција била во населбата Карпош каде се запалила сува трева. Тројца пожарникари интервенирале на терен во период одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Педесет и седумгодишен кумановец заработи кривична пријава, откако полицијата кај него кон крајот на април пронашла хероин. СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.А.(57) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и шестгодишен штипјанец завчера бил приведен во кумановско при обид да шверцува мигранти. – На 27.06.2020 во 19.45 часот на автопатот Куманово – Граничен премин „Табановце“, полициски службеници од Полициска станица Сопот го привеле Ф.Ш.(36) од Штип, поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело „криумчарење мигранти“, информираат одПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци вчера биле физички нападнати од сограѓанин. На 28.06.2020 во 00,20 часот А.С.(25) од Куманово пријавил дека во Куманово, на ул.„Кирил и Методиј“, тој и неговиот 17-годишен роднина биле нападнати со тврд предмет од М.Т.(27) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи. Loading… Се работи на расчистување наПрочитај повеќе