Црна хроника

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен кумановец бил приведен под сомнение дека физички нападнал 82-годишен сограѓанин. Loading… – На 12.07.2024 година во 19.07 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.М.(35) од Куманово, затоа што на булеварот ” Октомвриска револуција” во Куманово физички го нападнал Б.С. (82), информираат од СекторотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три лица од Куманово, од кои едно малолетно, биле приведени под сомнение дека физички нападнале сограѓанин. Loading… – На 11.07.2024 година во 22.40 часот полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода И.А. (44), Р.Р. (42) и малолетник, затоа што физички го нападнале Ф.А. (29) од Куманово, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дваесет и осумгодишен кумановец бил приведен по пријава дека физички ја нападнал својата невенчана сопруга. Loading… – На 11.07.2024 година во 16.50 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.С. (28) од Куманово, затоа што физички ја нападнал неговата невенчана сопруга. информираат од Секторот за внатрешни работи.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишен кумановец доби кривична пријава под сомнение дека со нож ѝ се заканувал на вонбрачната сопруга. Loading… – СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.И.(34) од Куманово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, информираат од Министерството за внатрешни работи. Како што појаснуваатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шеесет и двегодишен кумановец вработен на бензинска пумпа бил физички нападнат на своето работно место. Loading… – На 11.07.2024 година во 04.16 часот во СВР Куманово, А.О. (62) вработен на бензинска пумпа во Куманово пријавил дека додека бил на неговото работно место бил физички нападнат од едно лице, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ноќва во кумановската полиција исплашени граѓани пријавиле дека слушнале пукање кое доаѓало од фудбалскиот стадион. Loading… – На 11.07.2024 година во 01.15 часот во СВР Куманово било пријавено дека се слушнало пукање кое доаѓало од фудбалски стадион во Куманово, во кој во моментот не се одржувал никаков настан, информираат одПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Актовка оставена на улицата „Доктор Рибар“ во Куманово денеска ја крена на нозе полицијата откако било пријавено дека актовката е сомнителна. Loading… – На 10.07.2024 година во 09.46 часот во СВР Куманово Н.И. од Куманово пријавил дека на улицата „Др. Рибар“ во Куманово пронашол актовка, којa изгледала сомнително, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три лица од Куманово ноќва го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка во центарот на градот. Loading… – На 10.07.2024 во 01.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на улицата „Гоце Делчев“ во Куманово дошло до нарушување на јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметкаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четириесет и едногодишен кумановец физички ја нападнал својата сопруга по што бил приведен вчеравечер. Loading… – На 09.07.2024 година во 19.40 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.З.(41) од Куманово, затоа што физички ја нападнал неговата сопруга. Д.З. бил приведен во полициска станица, информираат од СекторотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Осуманесетгодишник и една година помладо лице од Липково добија кривични пријави под сомнение за убиство во обид. Loading… – СВР Куманово поднесе кривична пријава против 17 – годишник и С.С.(18), двајцата од Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ во обид, информираат од Министерството за внатрешниПрочитај повеќе