Коронавирус

Сподели со своите пријатели

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2176 тестирања, а регистрирани се 361 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-164, Куманово-17, Тетово-12, Прилеп-15, Гостивар-16, Штип-8, Битола-4, Велес-16, Охрид-13, Струмица-9, Кавадарци-8, Струга-5, Кочани-9, Кичево-10, Гевгелија-2, Неготино-4, Делчево-6, Дебар-7, Крива Паланка-5, Ресен-9, Радовиш-4, Берово-7, Виница-1, Валандово-2, Македонски Брод-1, Кратово-3,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Објект за компјутерски игри во Куманово вчера бил затворен од полицијата поради непочитување на здравствените протоколи. Loading… – На 15.01.2021 во 21.50 часот, по претходно добиени сознанија, полициски службеници од СВР Куманово извршиле контрола во објект за компјутерски игри на ул.„Владимир Назор“ во Куманово, сопственост на Р.И.(23) од Куманово, информираатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2.118 тестирања, а регистрирани се 403 нови случаи на Ковид-19, и тоа во: Скопје-165, Куманово-30, Дебар-9, Штип-4, Прилеп-10, Тетово-14, Струга-11, Велес-25, Битола-10, Охрид-19, Кавадарци-22, Гостивар-11, Гевгелија-8, Струмица-13, Радовиш-3, Крушево-4, Кочани-14, Пробиштип-1, Демир Хисар-1, Македонски Брод-2, Берово-3, Виница-2, Делчево-2, СветиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Вработен во израелска здравствена установа е осомничен дека ја испратил својата поранешна сопруга во карантин четири пати поради коронавирусот . Loading… Полицијата соопшти дека 35-годишниот осомничен испратил четири СМС-пораки со наредба веднаш да бидат испратени на изолација, бидејќи во Израел е практика Министерството за здравство да испраќа пораки до граѓанитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Седумдесет и пет лица во Куманово вчера заработиле казна поради непочитување на уредбата за задолжително носење заштитна маска. Loading… – Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (14.01/15.01.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-198, Куманово-12, Штип-12, Прилеп-14, Тетово-18, Струга-9, Велес-13, Битола-14, Охрид-11, Кавадарци-13, Гостивар-7, Гевгелија-4, Струмица-13, Крива Паланка-3, Радовиш-4, Крушево-3, Кочани-6, Пробиштип-1, Демир Хисар-1, Пехчево-1, Делчево-10, Кратово-1, Свети Николе-3, Кичево-11, Ресен-8,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

106-годишна жена од Северен Јоркшир примила вакцина за корона вирус во вторникот и се верува дека е најстарата личност во светот вакцинирана против ковид 19. Loading… Олив, која не сакала да го открие своето презиме, дошла во ординацијата на болницата во малото гратче Хаксби, близу Јорк.     Нејзината ќеркаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ова е „најпаметната маска на светот“, барем така тврди добро познатиот производител на компјутерски уреди наменети за гејмерите на Razer. Loading… Маската за повеќекратна употреба, наречена „Project Hazel“, е изработена од рециклирана пластика и опремена е со филтер N95 (затоа е класифицирана како хируршки респиратор).     Покрај тоа штоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Германската полиција разби детска роденденска забава, организирана и покрај мерките за заштита од коронавирусот, со околу 30 гости, кои се обидeле да се сокријат во плакарите. Loading… Соседите повикале полиција во малото германско место Хамел, кои се пожалиле на детскиот шум. Кога стражарите дошле во споменатиот стан, гостите почнале даПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Уредбата за задолжително носење заштитна маска вчера не ја почитувале 118 лица од Куманово, шри што истите добиле казнени налози од полицијата. Loading… – Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (13.01/14.01.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека наПрочитај повеќе