Астро

Сподели со своите пријатели

Некои знаци на Зодијакот се вродени да живеат во согласност со нивните принципи, но постојат четири знаци кои имаат двојни аршини и често кажуваат една работа додека прават само спротивното. Loading…     Близнаци Тие се премногу амбициозни за да дозволат моралот и нивните животни вредности да застанат на патотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Лесно завршувате сè што правите. Имате многу обврски, но сте многу позитивни и ништо не ви оди тешко. Обидете се да ги мотивирате другите луѓе да напредувате заедно. Бик Пребрзу носите заклучоци за други луѓе. Имај трпение. Обидете се да се фокусирате на работа со луѓе што гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ги рангиравме од најмрачниот знак на Зодијакот до најсветлиот, судејќи според начинот на размислување и нивните преференции. Иако многумина веднаш ќе претпостават дека Шкорпијата е најмрачна, тоа не е случај. Loading…     1. Стрелец Луѓето родени во овој знак се најголемите идеалисти во Зодијакот, но тие се склони конПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Вага: Пролет за паметење Loading… За оваа пролет, планот е едноставен и вклучува љубов, страст и сензуалност. Вие знаете како да го направите животот сладок и радосен, така што нема многу кои можат да ви одолеат. Сонцето, Месечината и Венера се на ваша страна оваа сезона и ве поддржуваат доколкуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

9 април 2021 година – се случуваат невообичаени работи, вие само ќе чувствувате радост и среќа. Loading… 14 април 2021 година – Венера влегува во Бик, што значи дека љубовта и љубомората ќе се испреплетуваат. Ќе треба да ја докажете својата љубов, но ќе се чувствувате сакани. 22/23. април 2021Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мајчинството го менува животот и секоја мајка има свој уникатен стил на родителство. Loading… Мајките не можат да се споредуваат и секоја е единствена, но астрологијата го знае одговорот на прашањето кои хороскопски знаци имаат карактеристики што ги прави некои жени природно склони да станат одлични мајки. Еве за коиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

ОВЕН Loading… Работа: Самоуверени сте. Правите нови планови и тргнувате во нивна реализација. Очекувате успех. Љубов: Задоволни сте од односот со брачниот партнер. Здравје: Наклонетост кон инфекции. Главата и бубезите се чувствителни. БИК Работа: Вредни сте и амбициозни. Целата енергија ја насочувате кон работата. Задоволни сте од резултатите. Љубов: ВеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Некои луѓе едноставно не знаат да лажат, тоа не е во нивните гени. Луѓето родени во овие два хороскопски знаци секогаш ќе ви ја кажуваат вистината, колку и да е тоа горчлива. Loading… Со нив единствената опција е вистината.     Овен Многумина од нас користат лаги во одреден моментПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секој има лоша линија во себе, но кај некои таа е повеќе изразена. Еве како изгледа редоследот на хороскопските „негативци“ и нивните одлики – од најлоши до најдобрите. Loading… 12 хороскопски знаци рангирани од најголемо до најмало „зло“:     1) Скорпија – најзлобниот хороскопски знак Без премногу несигурност, пехаротПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Овен Loading… Вие сте преосетливи. Не претерувајте денес. Одличен ден е да ги завршите обврските. Бик Поминете време во планирање на состаноците. Имате многу недовршени работи. Обидете се да се дружите повеќе со пријателите. Близнаци Фокусирајте се на работата. Малку сте расеани. Потребна ви е дополнителна мотивација. Рак Заштедите сеПрочитај повеќе