Животни

Сподели со своите пријатели

Погледнете видео од пијана верверица која за многу кратко време стана sвезда на Јутуб. Сигурно ќе ве насмее! Понекогаш, кога сме гладни или жедни, стомакот размислува побрзо од мозокот, а овие последици ги чувствуваме само по внесување на храна или течности. Loading… Лисица пронајде трамболина, нејзината реакција стана вирална (ВИДЕО)Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лисица спасена од волонтери во засолниште за диви животни пронашла трамболина и решила да ја испроба. Животното, наречено Џагер, среќно скокна на трамболината во здружението SaveAFox во Минесота. Loading… Снимката е направена минатата недела и е снимена од основачот на засолништето, Микајла Рајнс, која се грижела за лисицата.  Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На бреговитe на архипелагот Чатам, 680 километри југоисточно од Нов Зеланд, 100 делфини се најдени насукани и угинати, јави радио „Нов Зеланд“. Според податоците, редарите кои пристигнале на местото пронашле мртви 97 црни делфини и три клунести делфини. Други 26 единки биле живи, но спасувачите морале да ги еутаназираат, бидејќиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Ричард Вилбанкс, 74-годишен пензионер од Флорида, шетал со своето тримесечно кученце Ганер околу езерото, кога мал алигатор скокнал од водата и го зграбил кученцето. „Тој скокна од водата како ракета, не знаев дека алигаторите можат да бидат толку брзи“, изјави Вилбанк за Си-Ен-Ен. Loading… Пензионерот рекол дека адреналинот се разбудилПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Гулаб писмоносец од белгиска одгледувачница беше продаден на аукција на кинески купувач по неверојатно висока цена. Гулабот по име Њу Ким, кој потекнува од добро позната одгледувачница во областа Антверпен, стана најскапата птица од овој вид продадена во светот. Loading… Продадена е на кинески купувач за цели 1,6 милиони евра.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Природата им подарила љубов на сите. Но, не сите го ценат тоа подеднакво. На примерите на овие животни, треба да се научи, тие остануваат верни едни на други засекогаш, не се занимаваат со авантури и се грижат за својот партнер. Loading… Погледнете како некои животни знаат да сакаат многу подоброПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Истанбулските власти создадоа мобилна апликација SmetiPati која ќе се обиде да постигне амбициозна цел, а тоа е лоцирање на сите мачки и кучиња кои шетаат по градските улици. Апликацијата е развиена од водечката ИТ компанија Коч Системс, а тоа значи дека сите љубители на животни пријавуваат мачки и кучиња соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Една бремена жена беше пријатно изненадена од реакцијата на мачката на соседот на нејзиниот труднички стомак, па снимила сè и решила да го објави на „ТикТок“, каде видеото наскоро стана хит. Во него може да се види мачката како седи на прозорецот до столот на кој седи бремената жена, аПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Научниците открија нов вид примати во џунглите на Мјанмар (Бурма) – мајмуни „попа лангур“ со долги опашки, прстени околу очите и крзно на врвот на главата. За жал, на новооткриените мајмуни, како и на многу нивни роднини, им се заканува непосредно истребување, а лондонскиот музеј за природна историја, кој учествувашеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Со текот на годините, луѓето принудуваа различни видови животни да прават секакви работи за нив. Најлошите работи ги претрпеле животните кои биле во циркусите, затоа што многу често биле малтретирани се додека не го стореле она што се барало од нив. Loading… ВИРАЛНА СНИМКА СО НЕОЧЕКУВАН ПРЕСВРТ: Мечка се најдеПрочитај повеќе