Животни

Сподели со своите пријатели

Зланите ретривери се познати по својата нежна и љубовна природа, а неодамнешното видео на TikTok го докажува тоа. Loading… Сопственичката на златен ретривер, Мауи, сподели снимка на која се гледа како нејзиното милениче ужива во природата. Во видеото Мауи ги гледа верверичките, ги мириса цвеќињата, го слуша чврчорењето на птиците,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Натали Рејнолдс неодамна на мрежите се пофали дека имала „блиска средба“ со ајкула, а сето тоа го снимила на камера. Loading… Снимена е како фаќа ајкула со другарките на непозната локација, а потоа ја извлекле до плиткото. Првото нешто што го направи е седнување на грбот на морскиот предатор иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Херојскиот потег на навивачите се случи на еден натпревар, кога спасија мачка од сигурна смрт, која висеше од покривната конструкција. Loading… Неодамна на натпревар се случи најнеобичниот момент кога гледачите станаа вистински херои. Додека играта беше во полн ек, неколку од нив наеднаш виделе мачка како виси од покривната конструкција,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Луѓето ги преплавија социјалните мрежи со гневни коментари откако на интернет беше објавено видео на кое се гледа како група луѓе „кубеа“ мечиња од дрво за да се фотографираат со нив.. Loading… Во вторникот (16-ти април), група од шест лица беа снимени како малтретираат и влечат мечиња од дрвја иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жителите на гратчето Буте во Монтана биле сведоци на необична сцена кога слон избегал од циркусот. Loading… Бура и паника настана кога слонот без проблем прошета покрај бензинска пумпа, паркинг и локално казино, додека зачудените минувачи го снимиле подвигот со своите мобилни телефони. Научниците тврдат дека слоновите никогаш не забораваат,Прочитај повеќе

short-coat brown dog lying on blue and white striped bedspread

Сподели со своите пријатели

Сопствениците на кучиња сакаат нивниот миленик да биде среќен и задоволен, но поради работната недела и обврските, најдобриот пријател на човекот останува сам подолго отколку што треба. Loading… Понекогаш е тешко да се препознае дали кучето е осамено. „Бизнис инсајдер“ пишува како да ги препознаете симптомите на осаменост кај кучињата.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

„Јади, не плаши се. Не плаши се, медо мој, твојот Паво нема да те дира, само ручај, ајде да ручаме, мецо моја, ајде…”, започнува со овие зборови објавеното видео на Фејсбук страницата на порталот Црна хроника. Loading… Во описот на ова видео пишува дека мечката се вдомила во селото МирПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Женска горила во зоолошката градина во Берлин, за која се верува дека е најстарата горила на светот, го слави својот 67-ми роденден. Loading… На Фату, која е родена во дивината и живее во берлинската зоолошка градина од 1959 година, во петокот чуварите на зоолошката градина ѝ подариле кошница направена одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неверојатна сцена е снимена на железничка станица во Сиднеј. На платформата се појави тркачки коњ додека шокираните патници гледаа да му се тргнат од патот. Loading… Надлежните велат дека тој избегал од блиската штала и побарал засолниште од дождот. На видеото се гледа како животното талка низ станицата, а потоаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кучето го следело човекот уште од памтивек. Многу кучиња исто така направиле историски записи. Loading… Не само поради нивната посветеност и лојалност, кучињата се нарекуваат најдобри пријатели на човекот и можеби секој што некогаш имал таков придружник би можел да биде убеден во тоа. Покрај тоа, постојат различни индивидуи коиПрочитај повеќе