Бокс

Сподели со своите пријатели

Јапонски боксер Наоја Инуе, популарен како „Монструм“, во втората рунда со брутален нокаут го победи филипинскиот борец Нонита Донаир. Сите љубители на боречките вештини со задоволство ќе се сеќаваат на „Саитама Супер Арената“ од Јапонија, каде со години гледаме натпревари во кик бокс, бокс и ММА. Loading… Во ноќта задПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Боксерскиот клуб Куманово – 84 од истоимениот град под покровителство на градоначалникот и Советот на општина Куманово и Боксерската Федерација на Македонија го организираше вториот по ред меѓународен боксерски турнир во чест на големата боксерска тренерска легенда Мирослав Петровиќ. Loading…     На турнирот учествуваа тимови од цела Македонија, Бугарија,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во организација на Боксерски клуб Куманово 84, а под покровителство на градоначалникот и Советот на општина Куманово и Боксерската Федерација на Македонија ќе се одржи вториот меѓународен боксерски турнир Мирослав Петровиќ на 4-ти јуни во 18.часот во Куманово поточно во Соколана . Loading… На турнирот ќе учествуваат боксери од нашатаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Членовите на Кик-бокс клубот „Куманово 2006“ викендов ќе земат учество на меѓународниот турнир „Трофеј Белград“ кој ќе се одржи во соседна Србија. Loading… Како што информираат од КБК Куманово 2006, учество ќе земат Лука Велковски, Јосиф Илиевски, Марко Велковски и Марко Бошковски, кои со тренерот Сашо Илиевски ќе се боратПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со два сребрени медали се вратија натпреварувачите на Кик-бокс клубот Куманово 2006 од Европскиот куп што изминатиот викенд се одржа во Краљево, Република Србија. Loading…     Лука Велковски во финалето беше поразен од Стефан Ѓуричиќ од српскиот клуб Спарта. Велковски добро се бореше, но противникот беше посикусен и јаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кик боксерите на клубот Куманово 2006 претстојниот викенд ќе земат учество на Европскиот куп кој ќе се одржи во краљево, Рпублик Србија, а во организација на Кик-бокс федерација на Србија. Loading…     Куманово ќе го претставуваат кик-боксерите Лука Велковски, Јосиф Илиевски и Јован Димовски. – Се работи за квалитетенПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот боксер Филип наковски во трилер борба загуби од повеќекратниот шампион Албан Бермета, но беа прогласени за најборбен пар на турнирот кој се одржа во Бујановац, Република Србија. Loading… Наковски во првата рунда влезе сигурно и со цврсти и остри удари одржуваше водство.     Во втората рунда Бермета влезеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

ММА натпреварот меѓу Луис Гонзалес (Мексико) и Луис Бирн (Република Ирска) во рамките на полуфиналето на „IMMAF Суперкупот 2022“ неочекувано го привлече вниманието на јавноста поради тоа што му се случи на судијата Скот Менхарт. Loading… Имено, случајот на Менхарт уште еднаш покажа дека не е лесно да се бидеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановскиот боксер Филип Наковски викендов по подолга пауза повторно ќе се врати на борбите со свое учество на традиционалниот боксерски турнир кој ќе се одржи утре во Бујановац, Република Србија. Loading… Наковски ќе се натпреварува во полутешка категорија, а за противник ќе го има професионалниот боксер и повеќекратен шампион АлбанПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Судијата бил принуден да го откаже боксерскиот натпревар помеѓу Алина Заицева и Чејан Хансон откако таа претрпела огромен хематом за време на борбата. Loading… Хансон, од Германија, добила неколку удари во главата за време на мечот, кога била случајно погодена од украинската противничка скокнал целиот тим лекари, кои објавиле декаПрочитај повеќе