Живот

Сподели со своите пријатели

Михаил Литвак е лекар, психотерапевт и еден од најпознатите психолози на меѓународно ниво. Тој е исто така првиот човек кој развил систем наречен „Психолошко аикидо“ и првиот што го користел. Loading… Според др. Литвак е важно да ја разбере околината и самите себе. Следните 20 совети ќе ви помогнат даПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кејти Лавриџ од Кидерминстер во Велика Британија денес има 27 години, а на шест години наследила 250.000 фунти. Тоа го наследила од пензионираниот инженер Вилфред Лемб, кој починал на 72-годишна возраст. Тоа било во 2000 година и оставил сè на Кејти, на општ гнев на неговото блиско семејство. Loading… ВилфредПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Клучот за наоѓање начин да простите некому не е во потиснување на спомените, туку во поинаков начин на запомнување – оддалечување од размислување за себеси како жртва, вели др. Фредерик Лускин. Loading… По неправдата, навредата, разочарувањето и понижувањето, колку и да е големо или мало, простувањето може да изгледа неостварлива,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Личноста генерално не се менува со возраста, но има некои карактерни недостатоци и доблести кои доаѓаат до израз. Откријте како вие или вашите најблиски ќе изгледате во староста, од ставовите во животот до односите со семејството. Loading… Карактеристиките на родените во одредени хороскопски знаци најмногу се одредуваат според положбата наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Морнар кој паднал од товарен брод во Тихиот океан преживеал 14 часа во вода придржувајќи се на лебдечко ѓубре, открил неговиот син. Loading… Видам Перевертилов (52) не носел спасувачка јакна кога рано изутрината паднал во вода. Според Би-Би-Си, откако паднал во вода, тој започнал да плива кон „црната дамка“, заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Принцезата Латифа, која тврди дека нејзиниот татко, шеикот Мохамед бин Рашид ал Мактум, ја држи во заложништво од 2018 година кога се обидела да избега од Дубаи, апелираше до британската полиција да го испита киднапирањето на нејзината постара сестра, која исчезнала пред повеќе од 20 пред години. Loading… Последен пат,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Цесика Олдрич, тазе мајка, се вратила со своето бебе и утврдила дека нејзиното момче побегнало заедно со нејзината мајка. Loading… Нејзиното момче Рајан Шелтон (29) ја изневерило оставајќи ја на најодвратниот начин додека била во болница. Овој млад пар живеел со родителите на Џесика. Неколку недели откако се вселиле, забележалаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ова се знаци дека имате работа со ВИСТИНСКИ маж! Loading… Дали некогаш сте се запрашале кога луѓето го достигнуваат вистинското ниво на зрелост и што всушност значи тоа? На пример, некои луѓе стануваат зрели на 15 или 16 години, додека некои остануваат незрели до четириесеттите години. Ние ви нудиме 8Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќето парови не успеваат да ја надминат третата фаза од врската, што, според американскиот психолог Џед Дајмонд, е навистина проблематична. Врз основа на студиите што ги спроведе со неговиот тим, тој заклучи кои фази во емотивната врска постојат и зошто фазата по втората е најкритична. Loading… Заљубување Почетната фаза наПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Џорџина Лотон (28) од Лондон е со темна кожа, а нејзините родители се бели. Кога се родила, немало драма, туку исклучителен мир. Нејзиниот татко не бил лут и не прашал ништо, тој бил само најсреќниот човек на светот. И така започнала нејзината приказна. Loading… Причината за изненадувањето било затоа штоПрочитај повеќе