Луд свет

Сподели со своите пријатели

Дваесет и пет лица се здобиле со изгореници откако оделе по загреан јаглен како дел од тим билдинг на северот на Швајцарија. Loading… Половина од повредените, односно 13 од нив, се примени во болница со тешки изгореници кои ги добиле при овој „ритуал“. На приватниот настан дошле дури десет амбулантниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сега овој човек продава носени чорапи по цена од 12,53 до 37,6 долари за пар и тие одат во износ од 12 пара неделно, што претставува заработка од 450 долари. Како што тврди Греј, тој носи чорапи со денови пред да ги испрати бидејќи се во торби со патент, додекаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Корисник на Редит сподели приказна за тоа како сфатил дека девојка го изневерува – чекор по чекор. Сепак, клучниот детал од „лошата“ фотографија која му ја испратила од хотелската соба. Loading… Како што рекол, неговата девојка неколку дена претходно заминала на службен пат. Кога пристигнала во хотелот почнала да муПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Крадците крадат и многу ексклузивни возила, но со дополнителен ризик, бидејќи таквите автомобили се повпечатливи од другите. Loading… Илустративен пример е жолтиот Ферари Ф8  Спајдер од фотографијата, кој стана предмет на интерес на холандските криминалци. За жал, не сметале дека сопственикот го вози во резерва. 3,9-литарскиот V8 мотор на Ферари,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Имено, младенците се искачиле на бината, впуштајќи се во неидентификувана игра, што веројатно е дел од тамошните обичаи, но откако невестата победила на безопасната конкуренција, тоа се претворило во вистинска ноќна мора! Loading… Се чини дека по поразот младоженецот, очигледно многу лут, силно ја удрил жената во задниот дел одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Да се ​​биде арогантен, груб и да се пцуе луѓето никогаш не е убаво. Но, понекогаш се извлекувате со тоа. И понекогаш ќе завршите нокаутирани на асфалтот … Loading… Ова второ сценарио го доживеал еден човек во Лондон кој дивеел пред влезот на Бокспарк на Вембли. Во видеото кое соПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Трансродовата жена по име Карен, која се чувствува како коњ, сака да ѝ се вградат копита за атмосферата да биде целосна и да се задоволат нејзините психофизички афинитети. Loading… Таа живее во Франција и стана позната преку платформата ТикТок, но нејзината историја датира од 2015 година, кога беше објавен документарниотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кога „Паркот од времето на Јура“ се претвори од блокбастер во теорија на заговор? Многумина си го постаивле оваа прашање кога истражувањата покажаа дека скоро половина од Американците веруваат дека диносаурусите сè уште постојат во некои делови на светот. Loading… Истражувањето е спроведено од „Boat Rocker Studios“, кое наскоро ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

И покрај забраните за снимање опасни акробации, овие момчиња сепак решиле да ги направат своите морничави трикови само за да станат популарни на социјалните мрежи. Loading… Инаку, моментално во светот е популарен еден многу болен и екстремен тренд на скокање пред камион во движење, кој се покажа како многу фаталенПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Натаниел (27) од Арканзас (Америка) развил љубовна врска со својот автомобил, црвен „Чеви Чејс“ од 1998 година. Американецот првпат видел користен автомобил во 2005 година. Како што вели, веднаш се почувствувала искра меѓу нив и набргу потоа станале пар. Loading… „Не знам зошто се чувствувам така, но едноставно го обожавамПрочитај повеќе