Луд свет

Сподели со своите пријатели

Група засега непознати разбојници ноќта од сабота кон недела со багер украле банкомат во италијанскиот град Валверде. Loading… Акцијата чија врева го разбудила речиси целото маало се одвивала пред поштата во Виа Винченцо Белини, а кога успеале да ја откопаат направата, разбојниците тргнале со украдено возило. Грабежот траел неколку минути,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Крадец кој провалил на аеродромот во Сакраменто и се обидел да украде хеликоптер успеал само сериозно да оштети неколку летала пред да избега. Loading… Поради овој необичен случај се вклучи и ФБИ. Како што јавија локалните медиуми, неидентификувано лице рано утринава во периодот од 4 до 6 часот по локалноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицијата во Велс објави нова снимка од масовна тепачка на погреб во која биле користени мачети, секири, цигли, безбол палки и чекани. Loading… Девет лица кои присуствувале на погребот биле уапсени минатиот месец, шест месеци откако расправијата меѓу две роднини станала насилна пред крематориумот Мористон во Свонси. На снимката сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Бен Марфи, австралиски илузионист, на социјалните мрежи сподели што му се случило за време на крстарење на почетокот на месецот. Loading… Марфи бил физички нападнат од љубоморниот сопруг на жена која доброволно се пријавила да учествува во трикот „Карти за бакнеж“, а до инцидентот дошло кога илузионистот го доближил лицетоПрочитај повеќе

black and brown chess piece on white tray

Сподели со своите пријатели

Карабинерите морале да интервенираат на железничката станица во Монца, бидејќи 49-годишен маж со мароканско потекло пијан лежел на пругата. Loading… „Бев поспан и сакав да спијам“, им рекол човекот на карабинерите, пренесува Анса. Како резултат на тоа, возот од Милано до Ерба доцнел околу 30 минути во средата попладне. КарабинеритеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Романскиот политичар и советник на социјалдемократите се посрамоти на средбата на која учествуваше онлајн од дома, гол и мокар директно од туш. Loading… Романскиот политичар Алберто Јосиф Карајан стана хит на социјалните мрежи откако се појави видео од состанокот на одборот на кој тој присуствуваше од дома поради болест. КогаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Бугарката Андреа Иванова (25) имала животна желба да ги има најголемите усни на светот, а откако потрошила 9.000 евра за нивно зголемување, желбата ѝ се исполнила. Loading…     Изгледа дека Андреа не се задоволила со тоа, бидејќи сега сака да ги има најголемите јаболчници на светот.     Loading…Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во училиште во Флорида дошло до насилство кога ученик физички нападнал наставничка откако на час му ја одзела видео играта Нинтендо. Loading… На вознемирувачкото видео се гледа 17-годишникот како трча кон наставничката која се врти кон него пред тој насилно да ја собори на подот. Ученикот, за кој Њујорк постПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неименуван професор во државно средно училиште во Њу Џерси е суспендиран откако гледал девојки во долна облека на Инстаграм за време на часовите. Loading… Професорот гледал несоодветна содржина за време на часот, но очигледно заборавил дека неговиот лаптоп е поврзан со проекторот. Кога учениците виделе што гледа, го снимиле иПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Пензионер од Англија, Роџер Џексон (77) е осуден на затворска казна бидејќи повеќе од 7.000 пати ја повикал итната служба, изложувајќи ги нејзините работници на вербална злоупотреба. Loading… Од септември 2020 година им биле потребни повеќе од 400 часа работа од полицијата во Сасекс и вработените во центарот за повициПрочитај повеќе