Њујорк (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Помислата за Њујорк во зима создава слики од Тајмс Сквер и Централ Парк покриени со снег. Но, не оваа година. Loading… Неделата без снег значеше дека градот го собори 50-годишниот рекорд за пропуштање на првиот снег во сезоната. Тоа е исто така блиску до рекордот за најмногу последователни денови безПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Њујорк, Новата година беше пречекана на Тајмс Сквер со многубројна публика и песната на Френк Синатра „Њу Јорк, Њујорк“. Loading… Публиката до полноќ ги следеше изведбите на J-Hope и New Edition, јави BBC. На Тајмс Сквер во Њујорк традиционално на полноќ се спушта џиновска кристална топка. Земјината топка еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рана зимска бура со т.н Снежното невреме со ефект на езеро истури обилен снег во делови од западната држава Њујорк, при што се пријавени најмалку два смртни случаи, прекини во патувањето и „ледена прашина“ се очекува да се зголемат во текот на викендот. Loading… Нивото на снег во некои областиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фасадата на рускиот конзулат во Њујорк е обоена во црвено, соопшти вчера полицијата, а најверојатно станува збор за протест поради припојувањето на четири украински региони кон Москва. Loading… Вчера околу пладне низ фасадата на конзулатот, зграда во ренесансен стил лоцирана на Менхетен, можеа да се забележат големи дамки и лентиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пилот на авиокомпанијата JetBlue по грешка ја известил конролата на летот дека авионот е киднапиран. За да спречат авионот да се доближи до терминалот, десетици припадници на аеродромската полиција го опколиле леталото на аеродромот „Џон Ф. Кенеди“ во Њујорк, кое требало да полета кон Лос Анџелес. На лице место излегле иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жените во Њујорк со години постојано ја барале неговата сперма, па Ари Нагел веќе има 33 деца. Но, познатиот донор сега има проблеми во Израел – ниту една клиника повеќе не смее да има работа со него. Израел се обидува да забрани донирање на сперма на професорот по математика иПрочитај повеќе