Се урна кран во Њујорк, има и повредени (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Во средата, на 26 јули, се урна кран во Њујорк. Инцидентот се случил нешто пред 7:30 часот по локално време.

Loading...

Истрагата на градските власти покажала дека нема докази за незаконски чин.

Според нивното објаснување, имало истекување на хидраулична течност на топлата конструкција.

Затоа, човечката грешка беше исклучена, а ова беше прогласено за несреќен случај.

Повредени се вкупно 12 лица, а нивната моментална состојба не е позната. Според последните информации, нема жртви.

 

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Апокалипса во Дубаи по 160 литри дожд во еден ден (ВИДЕО)