несекојдневно

Сподели со своите пријатели

Несекојдневната ситуација наводно се случила во еден маркет во канадскиот град Едмонтон, кога девојката Британи Ибурк (29) пропаднала низ плафон и тоа само неколку минути откако полицијата се обидела да ја уапси. Како што раскажала сопственичката на продавницата за локалната телевизија, Британи со момчето Ричард Парисо (28), некое време шеталаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пилот на авиокомпанијата JetBlue по грешка ја известил конролата на летот дека авионот е киднапиран. За да спречат авионот да се доближи до терминалот, десетици припадници на аеродромската полиција го опколиле леталото на аеродромот „Џон Ф. Кенеди“ во Њујорк, кое требало да полета кон Лос Анџелес. На лице место излегле иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кина се повеќе смета не технологијата во борба против криминалот. Кинеската полиција неделава започна да користи посебни очила за препознавање лица на железнички станици, кои можат да идентификуваат потенцијално сомнителни личности во масата луѓе.   Loading…   Очилата, произведени токму за потребите на полицијата, како што наведува „Вол стрит журнал“,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Врсниците го злоставувале на училиште затоа што мислеле дека е геј па Леа Мембреј на 17 години отавил сперма во банката и го променил полот. Loading… Три години подоцна, таа дознала деа може да има свои деца во иднина со половина од својата ДНК. – Ддека созревав имав чувство декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Фадила Икановиќ од Живиници има 83 години и се уште активно вози автомобил, откако целиот работен век го минала како автомеханичарка. „Независне новине“ наведуваат дека оваа баба била првата која во 1966. година положила возачки испит во Живиници, одела на рели, а исто така била и правата жена во тоаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во соопштението се наведува дека производот е направен од средно печено кафе со Jack Daniels Old No. 7 виски. Меѓутоа, иако е пржено со виски, кафето е безалкохолно. Најпознатото виски во светот всушност го измислил роб Loading… Претседателот и сопственик на „World of Cofee“, специјализирана фабрика за печење кафе којаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден Кинез завршил во текот на ноќа во локална болница откако во бањата му се случила ужасна сцена. Откако подолго од половина час си ја играл омилената игричка на ВЦ школката, кога станал забележал дека нешто му виси од анусот. Бргу се облекот и отрчал во болница, а таму лекаритеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Огромен облак кој наликува на бранови крстарел над небото во една американска држава минатата недела. Само за храбри и богати – вечерајте додека висите меѓу облаци (фото+видео) Loading… Прв пат по долго време нешто слично на цунами се нарекува „убаво“. Како од филмот на Хичкок: Морничава сцена на небото воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Несекојдневна сцена се случи во еден семеен дом во бразилското село Кахаерас кога магаре тешко 250 килограми пропадна низ кровот од куќата. 15 момчиња завршиле во болница откако силувале магаре заразено со беснило Loading… Семејството седеше во собата кога слушнале бучава, а во следниот момент магаре кое пропаднало низ гредите.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Страствените пушачи кога ќе се одлучат да ги фрлат цигарите имаат голем проблем со одвикнувањето. Прибегнуваат кон различни методи, слушаат совети од околината, користат разни апчиња, ханзапласти, но кога ништо не помага, тука се радикалните методи. Еден Турчин исто така прибегнал кон една радикална метода за одвикнување од пушење иПрочитај повеќе