10.02.2018 15:50

ВИСКИ И КАФЕ ЗА ДОБРО УТРО? Џек Дениелс произведе нов пијалок (ФОТО)


Во соопштението се наведува дека производот е направен од средно печено кафе со Jack Daniels Old No. 7 виски. Меѓутоа, иако е пржено со виски, кафето е безалкохолно.

Најпознатото виски во светот всушност го измислил роб

Претседателот и сопственик на „World of Cofee“, специјализирана фабрика за печење кафе која го направила производот, истакнува дека потенцијалните корисници немаат причини да бидат скептични.

¿Dóndeee?

A post shared by Ángela (@angelao_a) on

loading...

– Користиме кафе со најдобар вкус и најголем квалитет во светот, а сега додадовме и автентичен вкус и арома од Џек Дениелс, рекол Чарли Њуман.

Платил 9.000 евра за голтка виски, но кога дознал што испил се покајал

Џек Дениелс Тенеси виски-кафе е достапно со и без кофеин по цена од 6,95 и 21,95 долари, во зависност од количината.

Yum can't wait to try! ☕️? #jackdaniels #whiskey #coffee #jackdanielscoffee

A post shared by Jordan Armenta (@jordanrae123) on

Моментално е достапна само во продавниците на „Lynchburg Hardware & General Store“ во Тенеси или во Џек Дениелс онлајн продавницата.

It's about to go down! #jackdanielscoffee

A post shared by J (@jslifestyle_) on


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments