11.02.2018 22:25

НЕВЕРОЈАТНО: Таа сака да стане ТАТКО на своите деца (ФОТО)


Врсниците го злоставувале на училиште затоа што мислеле дека е геј па Леа Мембреј на 17 години отавил сперма во банката и го променил полот.

Три години подоцна, таа дознала деа може да има свои деца во иднина со половина од својата ДНК.

– Ддека созревав имав чувство дека бев на некоја кутија. Никошга навистина не знаев која сум, ниту знаев нешто за трансродовите личности се додека на завршив средно училиште. На една забава, преубаата девојка ми рече дека била маж. Тоа беше апсолутен шок за мене, затоа што не верував дека трансродна жена може да изгледа така добро.

loading...

Во тој момент сфатив што навистина сакам, вели леа Мембреј од Окландо, Нов Зеланд.

По 12 години и 17 операции: Трансексуалец потрошил милиони за да изгледа како барбика (фото)

Леа, која сега има 20 години, трансформацијата на телото ја започнала пред три години и во него вложила повеќе до 5.200 долари.

Одвел прекрасна девојка во кревет и дознал дека таа е надарен маж

Со операциите добила гради односно импланти, ги зголемила усните, а со инекции ботокс и се оформило лицето поради кое сите мислат дека отсекогаш била жена. Сепак, пред да започне интензивен хормонски третман Леа отишла во банка за сперма.

– Сакам да имам деца во наредните 10 години, но посебно ми е важно да имам дете кое биолошки е мое. Сознанието дека можам да имам бебе со половина моја ДНК е неверојатно. Заминав во банката за сперма пред земање на хормонската терапија затоа што знаев дека потоа ќе биде предоцна. Сега две години од почетокот на терапијата, на некое ниво сум биолошка жена, вели Мембреј.

Идната студентка по комуникологија тврди дека и било многу природно да се разбуди наутро по уградувањето на имплантите и да види дека има женски гради.

Таа објаснува дека сака да продолжи со пластичните операции, но дека тие сега не и се приоритет. Се воодушевува секогаш кога ќе се погледне во огледалото и тоа според неа е она што е најважно.

После 19 години брак дознал дека неговата сопруга некогаш била машко

– Мојот живо во новото тело конечно стана поднослив и повеќе не морам да порекнувам кој сум. Конечно чувствувам поврзаност со своето тело.

Сега сум она што сакам да бидам и никогаш не ви можела повторно да бидам маж. Мислам дека секој би требал да ја прифати вистинската верзија на себе, онаков каков што навистна е, на крајот на краиштата, тоа е ваш живот и ваша среќа, додава Леа.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments