10.02.2018 12:04

ХОРОР: Седел на ВЦ школка половина час играјќи игра, кога станал му испаднал дел од анусот (ВИДЕО)


Еден Кинез завршил во текот на ноќа во локална болница откако во бањата му се случила ужасна сцена.

Откако подолго од половина час си ја играл омилената игричка на ВЦ школката, кога станал забележал дека нешто му виси од анусот.

Бргу се облекот и отрчал во болница, а таму лекарите имале што да видат – му испаднало ткиво од ректумот.

– Ректумот се подели на два дела и затоа висел. Нема дилема дека тоа има врска со тоа што долго седел на ВЦ школката, рекле лекарите од болницата во Жонгшан, провинција Гуангдонг, пренесуваат кинеските медиуми.

Лекарката Су Дан, најдобра во областа на оваа медицина во регионот, рекла дека здравствената состојба на пациентот е сериозна.

– Се испостави дека пациентот пател од слични проблеми од својата 4. година, но ректумот секогаш сам, значи по природен пат, се враќал во телото. Ректумот висел во должина од 16 сантиментри. Да не дошол веднаш во болница, би имал посериозни, животно загрозувачки проблеми, рекла др. Су.

Со преглед е потврдено дека околу болното место на пациентот постоеле модринки и отоци. Лекарката додала дека ваквата состојба најчесто може да се види кај мали деца или стари луѓе.

Пациентот рекол дека игричката ја играл за да го скрати времето во бањата како и да не мисли на болката во стомакот затоа што имал проблеми со столицата.

Ткивото кое испаднало успешно е отстрането и пациентот заздравува.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments