10.02.2018 11:54

ХАРП ИЛИ НЕШТО ДРУГО: „Рајско цунами“ над американското небо (ВИДЕО)


Огромен облак кој наликува на бранови крстарел над небото во една американска држава минатата недела.

Само за храбри и богати – вечерајте додека висите меѓу облаци (фото+видео)

Прв пат по долго време нешто слично на цунами се нарекува „убаво“.

Како од филмот на Хичкок: Морничава сцена на небото во Непал (видео)

loading...

– Гледам низ прозорецот и гледам магични бранови кои лебдеат по небото, менувајќи ги боите над мојот стан. Ова е единствена глетка, се наведува во образложението на снимката.

Беше темница и одеднаш небото ЕКСПЛОДИРАШЕ: Огнена топка ноќта ја претвори во ден (видео)

Видеото е направено на 5. февруари во Ричмонд, Вирџинија.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments