Миленици

Сподели со своите пријатели

Кучето е најдобриот пријател на човекот, тоа го знаеме, но и овие животни можат да станат агресивни и непријателски настроени, доколку не се третираат правилно. Според некои истражувања, она што всушност предизвикува каснување на кучето е потребата да ги заштити своите кученца, себе или сопственикот. Loading… Исто така, кучињата коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш сте се запрашале зошто мачките не ја сакаат водата? Зошто се плашат кога ќе се во нејзина близина, но сепак не можат да се одалечат од чешмата која капе. Тој страв е всаден во мачките во транзицијата од диви кон питоми, во процесот на припитомувањето. Од таму иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На овогодинешното натпреварување за најгрдо куче во светот, првото место го однесе англискиот булдог, по име За За. Овогодинешното натпреварување се одржа во северниот дел на Калифорнија.   Loading…   За За ја однесе победата во групата миленици кои ги покажаа своите „совршени несовршености“. Некои имаат огромни јазици, други мазниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неверојатна зелена мачка каква што досега не е видена предизвика големо внимание на јавноста. Несекојдневното животно кое е снимено во Варна, Бугарија едни ги исплаши, други ги загрижи, а трети пак се воодушевени од нејзиниот необичен изглед. Меѓутоа, луѓето се плашат дека мачката станала таква поради радијација. Граѓаните на ВарнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден од најпопуларните видови кучиња на социјалните мрежи, дефинитивно е таа. Англискиот булдог со наведнати веѓи, кој со погледот го крши срцето е познат под името „Madame eyesbrows“ (госпоѓа веѓи). https://instagram.com/p/BhCo57Mgs8B/?utm_source=ig_embed Loading… Нема човек кој останува имун на неа, а формата не нејзините веѓи чини таа да изгледа тажно. НејзинатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вики Ловинг е една многу необична 60-годишна жена. Таа има 33 домашни миленици, помеѓи кои и оние кои можат да ја изедат – крокодили. СОВЕТ: Како да ги отстраните дамките и непријатните мириси кои ги оставаат вашите миленици? Loading… Оваа Австралијанка живее во предградието на Мелбурн, а друштво и праватПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ветеринарна клиника и прифатилиѓте за мачки „Just Cats“ од Даблин неодамна објави оглас за работа од соништата за секој љубител на животните. На мачката и се заглавила главата во конзерва, а мачорот „ја искористи шансата“ (видео) Loading… Имено тие бараат професионален негувач на мачки. За оваа работа не ви еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Љубителите на животни сакаат да се пофалат со домашните миленици на социјалните мрежи.  Милениците обично ги сметаат како уште еден член во семејството за кој би дале се на светот. Храбра дама улови анаконда со голи раце (видео) Loading… Кај оваа момче би било се во ред, кога тој иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доколку планирате во авионот да внесете животни кои ви се емоционална поддршка, како пауните или ежот, ќе мора од тоа да се откажете, затоа што авиокомпаниите се подготвуваат да донесат листа на животни чие внесувањр во авионите ќе биде забрането. Зошто прозорците на авионите имаат овална форма? (видео) Loading… КакоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американката Линеа Латанзио спасила и излекувала 28.000 мачки и тука не запира. Зошто има толку многу раси кучиња, а малку раси мачки? Loading… Јасно е како ден дека оваа жена е најголемиот љубител на мачки. Ова се најпопуларните имиња за кучиња и мачки во 2017 година Низ нејзиниот имот миналеПрочитај повеќе