Љубовта не познава граници: Спасила и излекувала над 28.000 мачки (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Американката Линеа Латанзио спасила и излекувала 28.000 мачки и тука не запира.

Зошто има толку многу раси кучиња, а малку раси мачки?

Loading...

Јасно е како ден дека оваа жена е најголемиот љубител на мачки.

Ова се најпопуларните имиња за кучиња и мачки во 2017 година

Низ нејзиниот имот минале дури 28.000 мачки, а моментално се грижи за 800 возрасни и 300 мали мачиња.

Како изгледа кога мачките ќе дојдат до „тревата“ на својата сопственичка? (видео)

Кога се одлучила животот да го мине спасувајќи мачки, Линеа немала никакви приходи. Тој период, долг седум години, бил прилично тежок.

Живее во приколка, но има 1.100 мачки за кои годишно троши милион евра (видео)

Останала без целокупната заштеда, го продала автомобилот и венчалниот прстен. Се отакажа од се, за да на мачките им пружи живот каков што заслжуваат.

Половина од денот го минуваат во сон. Зошто мачките толку спијат?

Денес благодарение на донациите, Линеа го проширила својот имот и ги подобрува услови во кои нејзините мачки живеат.

– Имаме и неколку кучиња. Ми помагаат и работници, затоа што да се хранат, чистат и негуваат толку мачки не е лесна работа. Најмногу ми помагаат околку мачките кои се болни. Мачките јадат околу 1.000 конзерви храна неделно, вели Лина.

Ново истражување покажува дека мачките не се домашни животни

Оваа жена додава дека ги обожава мачките затоа што се независни, убави и нежни.

Знаци со кои мачките сакаат да комуницираат со вас: Еве ги значењата

Благодарение на нејзината љубов многу мачки оздравеле, се промениле и добиле живот каков што заслужуваат.

Loading...

На следната страница дознајте Што всушност се обидуваат да кажат мачките кога предат?

Pages: 1 2 3

Leave a Reply