Светот го доби новиот шампион во категоријата „Најгрди кучиња“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

На овогодинешното натпреварување за најгрдо куче во светот, првото место го однесе англискиот булдог, по име За За.

Овогодинешното натпреварување се одржа во северниот дел на Калифорнија.

 

Loading...

 

За За ја однесе победата во групата миленици кои ги покажаа своите „совршени несовршености“. Некои имаат огромни јазици, други мазни тела без влакна, одредени пак имаат необични екстремитетит.

 

 

Наградата на оваа натпреварување е 1.500 фунти кои ги освои сопственичката на За За, Меган Брејнард од Минесота.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Руско-американска државјанка уапсена во Русија поради наводно предавство

Leave a Reply