Дали е ова кучето со најтажен поглед во светот? (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Еден од најпопуларните видови кучиња на социјалните мрежи, дефинитивно е таа.

Англискиот булдог со наведнати веѓи, кој со погледот го крши срцето е познат под името „Madame eyesbrows“ (госпоѓа веѓи).

https://instagram.com/p/BhCo57Mgs8B/?utm_source=ig_embed

Loading...

Нема човек кој останува имун на неа, а формата не нејзините веѓи чини таа да изгледа тажно.

Нејзината сопственичка Џанин, меѓутоа вели дека изгледот лаже и дека таа е многу среќно куче.

https://instagram.com/p/BhZl5gSFrvn/?utm_source=ig_embed

– Многу чесо е среќна. Постојано мафта со опашката, сака да се мази и љуби и потребни се само неколку минути со неа тоа да ви стане јасно, објаснува Џанин, која редовно на социјалните мрежи ги фотографира своите миленици.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  СНИМКА КОЈА ГИ РАСПЛАКА СИТЕ: Се омажи во болница за да ја исполни последната желба на татко ѝ

Leave a Reply