Филм (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Често имаме прилика да видиме дека пукањата во филмовите не се прикажуваат реално. Дарко од Јутуб каналот DumDum овој пат го сруши митот за прецизноста на пукањето од автомобил, поточно преку шофершајбната. Loading… Дали резултатот е исто како во криминалните приказни, кога инспекторот ќе испука неколку куршуми низ шофершајбната иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сезоната на празници е незамислива без филмот Сам дома 2: Изгубен во Њујорк. Loading… Ви пренесуваме неколку интересни детали за филмот кој деновиве повторно се „врти“ на ТВ-станиците, а што можеби не сте ги знаеле. Доналд Трамп Тој се појавува во една сцена од филмот Сам дома 2: Изгубен воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Празничната еуфорија расте, а декември е идеален месец за уживање и гледање прекрасни филмови, особено сега кога пандемијата не доведе во поинаква состојба. Loading… Направете пуканки, топло чоколадо, покријте се со ќебето и уживајте во најсреќниот месец на вистински начин. Иако секоја година се прават неколку нови филмови, некои сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Претходните одложени филмови како „No Time to Die“ и „Dune“ конечно ја видоа светлината на денот во 2021 година, а истата година беа објавени многу други квалитетни филмови на холивудските ветерани како Пол Томас Андерсон и Пол Шредер, како и дебитанти во режисерската професија, како што е актерката Меги Гиленхал.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дека ТВ сериите имаат приоритет не е ништо ново повеќе, но со текот на годините гледаме актери и актерки како се караат за проекти кои пристигнуваат на платформите за стриминг одвреме навреме и влегуваат во домовите на луѓето ширум светот. Loading… За нивниот успех говори и фактот што интересот еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Италијанскиот актер Мичел Мороне, кого го гледавте во 2020 година во еротската љубовна драма на Нетликфс, „365 дена“, е познат како вистински заводник. Loading…               View this post on Instagram                         A postПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Music MagPie состави листа на врвни најгледани и омилени божиќни филмови, а не е тешко да се погоди кој е прв. Loading… Се појави во кината на 16 ноември 1990 година, беше пребаруван 5.090.010 пати на Google, беше спомнат 1.047.390 пати на Twitter и заработи неверојатни 476.684.675 долари – најмногуПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Екипата на филмот „Тома“ со голема забава прослави повеќе од милион посетители на кино во Југословенската кинотека. Loading… За два и пол месеци прикажување, делото на Драган Бјелогрлиќ го погледнале 1.054.000 луѓе, а биографската драма за Томо Здравковиќ, како што пишуваат српските медиуми, на телевизиските гледачи на РТС ќе имПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

„Врба” на Милчо Манчевски изминатава недела освои вкупно 7 трофеи – три награди и четири почесни признанија, а имаше и грчка и француска премиера на Маратонскиот филмски фестивал во Атина и на „Европа околу Европа” (L’Europe Autour de l’Europe) во Париз. Loading… „Врба” беше прогласен за најдобар филм на МаратонскиотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Омилената филмска куќа на сите генерации, онаа со која се снима оригиналниот филм „Сам дома“, годинава за новогодишните и божиќните празници, ќе ја нуди позната услуга за изнајмување станови и станови. Loading… Airbnb објави дека во овој празничен период ја изнајмува оригиналната куќа од филмот „Сам дома “, додека семејствотоПрочитај повеќе