Филм (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Филмот „Џокер“ ги руши сите рекорди на гледаноста, а режисерот Тод Филипс ги развесели фановите велејќи дека вреди да се снима продолжение. Иако тие во моментов не работат на тоа, како рече тој, би се согласил на тоа само доколку маестралниот Хоакин Феникс повторно ја игра главната улога. Loading… „ТоаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Актерот кој во моментов ужива голема популарност меѓу припадничките на понежниот пол е Хоакин Феникс, поради улогата на „Џокер“ во новиот истоимен филм. Она што многумина ги заинтригира за Феникс е неговиот лик и фактот дека малку се знае за неговиот приватен живот. Од 2016 година, Феникс се дружи соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Филмот „Џокер“ најверојатно во текот на викендот заработи повеќе од една милијарда долари. „Џокер“ до четвртокот, според кината, имаше заработено 999 милиони долари. Loading… Филмот е и прв чие прикажување не е дозволено за деца помлади од 17 години без придружба на родители.

Loading...

Сподели со своите пријатели

Краткиот филм „Метакосмија“ утревечер со почеток во 19:30 часот ќе биде прикажан во Театар Куманово. Филот е во сценарио и режија на Мартин Давитковски, а во главните улоги се Мирослав Петковиќ и Сања Русеска, со неколку споредни ликови и повеќе статисти. Loading… Снимател и директор на фотографија е Марко Димитриевски,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Додека „Џон Вик 4“ е сè уште во претпродукција, филмската компанија Лајонсгејт го најави и петтиот дел од серијалот. Приказната за немилосрдниот одмаздник има милиони обожаватели низ цел свет, а трите досегашни филма, сите имаат оценки над 7,4 / 10 на ИМДБ. Заработката од кино-влезници пак, вкупно изнесува 600 милиониПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Познатиот холивудски актер е побогат и од тајниот агент 007. Актерот е познат и по улогите во „Defiance“, „The girl with dragon tatoo“ и „Logan Lucky“, но секогаш ќе го паметиме за неговата улога како храбриот агент 007. Loading… Даниел се појави во 4 продолженија за агентот Џејмс Бонд, аПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

„Нетфликс“ е погодена од критики од режисерите за воведувањето на нова функција која им овозможува на гледачите забрзано или забавено да гледаат филмови и серии. Функцијата, која сè уште е во фаза на тестирање, им овозможува на корисниците на мобилни телефони да ја следат содржината на програмата со различни брзини.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Херојот на култните филмови тивко ја преживеал смртта на својот син, но кога проговорил, неговите зборови расплакале милиони. За повеќето од нас, одењето на кино е начин на бегство од реалноста, изгубени во имагинацијата, каде на крајот ликовите секогаш имаат среќен крај. Дали некогаш сте размислувале за актерите со коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Актерката Џенифер Анистон неодамна се појави на Инстаграм со свој профил и привлече големо внимание на јавноста, бидејќи прими еден милион следбеници во рекордно време, а призна дека имала лажен профил некое време во емисијата „Jimmy Kimmel Live“. „Во време кога размислував да се придружам на заедницата Инстаграм, сфатив декаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Широко распространета полемика избувна во Грција, откако полицијата извади малолетници од двете атински кина минатиот викенд во кои е прикажан американскиот блокбастер „Џокер“, кој ја носи ознаката „Само за возрасни“ и ги предупредила родителите дека можат да бидат казнети. Министерството за култура влезе во јавна расправија со Министерството за внатрешниПрочитај повеќе