Бизарни работи од филмовите што немаат никаква врска со реалноста

Сподели со своите пријатели

Филмовите и сериите честопати се полни со ситуации кои на екраните не ги сметаме за чудни, но ако ги доживеевме во реалноста, ќе останевме во шок!

Loading...

Честопати има нелогичности кои влијаат на заплетот, ликовите и интересните приказни во филмовите, а Редит ги издвои таквите детали и ги сподели со корисниците на интернет.

 

 

Еве неколку од овие случаи:

 1. „Жените можат да бидат во џунгла со недели и да немаат ниту едно влако. Мажите веднаш почнуваат да растат брада”.

 

 1. „Кога жените трчаат наоколу со високи потпетици, со совршени фризури и шминка, и прашината и потта едноставно ги прават поубави“.

 

Loading...
 1. „Млади самци кои живеат во станови во вредност од милион долари со поглед кон целиот град“.

 

 1. „Сите шетаат со хартиена кеса од продавница со целер и багета.

 

 1. Се јавува на телефонот: „Здраво? (го слуша соговорникот една секунда) Како тоа мислиш беше киднапиран од наркокартел додека пазаруваше со своето семејство за време на патувањето во Јужна Америка?“

 

 

 1. „Секогаш кога има грешка во комуникацијата, никој никогаш не застанува и не ја разјаснува со друга личност. Ако може да го сврти целото дејство во друга насока за десет секунди, не ми е гајле”.

 

 1. „Кога сите во филмовите за појадок подготвуваат појадок со пет sвездички. Палачинки, вафли, овошје, колачиња, овесна каша, омлет и никој никогаш не го јаде. Не разбирам зошто е направено воопшто”.

 

 1. „Никогаш никој не користи глушец за компјутер во филмовите, тие само нервозно и постојано пишуваат нешто на тастатурата“.

 

Loading...
 1. „Ако жената поврати, таа е бремена. Ако некој ика, тој е пијан. Ако некој кашла, тој е сериозно болен”.

 

 1. „Во хорор филмовите, сите секогаш трчаат горе. Ако нешто ве брка, зарем не е логично да трчате до вратата и да бегате од дома? Исто така, вие сте исплашени во мракот во куќата, но никогаш не да го палите светлото? “

 

 

 1. „Тие секогаш наоѓаат паркинг веднаш пред нивната зграда“.

 

 1. „Тие секогаш некако успеваат да ги погодат туѓите кодови на компјутерите“.

 

 1. „Кога сите во филмот зборуваат паметно и духовито, без пелтечење и пауза. Никој никогаш не престанува да размислува што да каже, никогаш не заборава што сакаше да каже… Само два филма имаат реални дијалози: Наполеон Дијанамајт и Велики Лебовски”.

 

 1. „Млади, перспективни уметници, писатели, актери живеат сами во прекрасен и огромен стан во центарот на еден голем град, како Лос Анџелес или Њујорк“.

 

Loading...
 1. „Тие доаѓаат во станот на еден пријател, остануваат таму 30 секунди за да разговараат за нешто важно за продавницата и потоа веднаш заминуваат“.