Глупави филмски клишеа кои никогаш нема да ги видите во реалноста

Сподели со своите пријатели

Секој знае дека филмовите не се секогаш реални во прикажување на реалниот живот, но дали некогаш сте се случило да гледате филм и да ви ги превртувате очите затоа што тие едноставно отишле предалеку?

Loading...

Тимот од „BuzzFeed“ направи список на работи што се сосема нормални во филмовите, но во реалниот живот тие не функционираат скоро никогаш исто.

 

 

Имале нерви и време, па пресметале: Еве колку луѓе загинале во филмовите за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

1. Кашлицата е знак дека умирате.

2. Полицијата зема ДНК примерок од осомничениот и ги има резултатите за еден час.

Loading...

3. Каде и да се најде детектив, секогаш има при рака слободен простор за паркирање.

4. Можно е да работи како келнерка, и да се живее во огромен стан со полн фрижидер и куп скапа облека.

5. Луѓето се опоравуваат веднаш од каква било повреда, особено кога станува збор за повреда на главата.

 

 

Поради епидемијата, секс сцените во филмовите ќе се снимаат на поинаков начин

6. На телевизија се прикажуваат или вести или стари филмови.

Loading...

7. Кога некому носите 30 страници документи, тој веќе на прв поглед знае што има во нив.

8. Во филмовите, лицето веднаш се онесвестува кога ќе му стават хлороформ на лицето. Во реалноста, потребни се неколку минути постојана изложеност
за некој да се онесвести.

9. Добро позната реченица – немам време за објаснување, мора да одиме.

10. Ако го користите пиштолот во мала просторија без заштита од уво, сè уште нема да имате оштетување на слухот.

 

 

И актерите од филмовите за возрасни добиваат Оскари, а ова се категориите!

Loading...

11. Напорен фраер во романтични комедии секогаш завршува со девојка која ја „гњавел“. Во реалноста, тој веројатно ќе заврши со забрана за приоѓање.

12. Кога доаѓате во барот и нарачувате пиво, келнерот секогаш ви го носи, без да праша каков вид пиво сакате.

13. Кога нешто хакирате, важно е многу брзо да пишувате.

Хорор филмовите се добри за вашето здравје

14. Жените доживуваат оргазам за неколку секунди.

15. Можете да избегате од експлозијата.

Loading...