Куманово (Page 176)

Сподели со своите пријатели

Во организација на група ученици од Гимназија “Гоце Делчев” при проектна активност “Литературни клубови и драмски секции” под раководство на проф. Соња Тодоровска, во Театар Куманово со почеток во 20 часот, ќе биде изведена аматерска театарска претстава “Радован III ” базирана на познатата комедија “Радован III ” позната по изведбата на незаборавниотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со пресврт во втората четвртина и одлична игра во завршницата од натпреварот кога се решаваше победникот, Куманово го совлада МЗТ Скопје со 99-90, нанесувајќи му го петтиот пораз сезонава на актуелниот шампион. Loading… Долгоочекуваниот натпревар на КК Куманово ја преполни градската спортска сала, а не изостана ниту огромната поддршка на  ”Кумани”. КумановциПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кумановските кошаркари вечерва му одржа лекција на актуелниот македонски првак МЗТ Скопје, совладувајќи го на домашен терен со резултат 99-90 во рамки на натпреварувањата од третото коло на македонската кошаркарска Супер – лига. Loading… Иако МЗТ одлично ја почна првата четвртина, сепак, со две серии, Куманово прво успеа да израмни, аПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кумановац с’с изванредан глас, што растура на шоу „Звезде Гранда“ и дечко кој свак викенд ги пуни кумановски локали, се сложи да ги отвори врата на свој дом за екипу на Кумановски Муабети, и отворено да поразговара за свој наступ и свои идни планови. Loading… Да, тој е наш МартинијанПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Марио Доневски – Mao, познат и како Mao.ri е кумановски диџеј и продуцент одамна познат на музичката сцена во нашиот град. Loading… По кратка пауза, исполнет со ентузијазам и желба за добра забава, најавува повторно враќање на музичката сцена.  Бидејќи ова е наше прво интервју со вас, кажете ни нештоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сас шест гласа ”за” од стручно жири, наша кумановка Ивона Јовановиќ иде директно у четврти круг на “Звезде Гранда”. Loading… Борба за четврти круг беше у трио помеѓу нашу Ивону, и две останати кандидатке, т.е Маријана Мариангел и Сандра Ресиќ. Браво, Ивона. Не смо ни сумњале дека нема да сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Сара во САД студира ударни инструменти со стекната диплома за „outstanding student“, односно беше прогласена за еден од најдобрите студенти со најдобри оцени што беше и повод да одделиме простор и време за нејзина промоција. Loading…Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Инспирирани од добрите резултати кои КК Куманово ги оствари на последните неколку натпревари, како и фактот што кумановскиот тим во моментот војува на две полиња, т.е во домашната, како и во Балканската БИБЛ лига, одлучивме да ги посетиме на еден од редовните тренинзи, и да видиме како изгледаат тие ”големи”Прочитај повеќе