КК Куманово го прегази Карпош Соколи (видео)

Сподели со своите пријатели

На вечерашниот натпревар од 6-тото коло на кошаркарската Супер – лига, КК Куманово оствари убедлива победа над Карпош Соколи, совладувајќи ги со резултат 96:80.

Loading...

  DSC_0146

 

Во преполната сала во Куманово, домашниот тим од првите минути забележа водство над гостите, со резултат 47:36 на првото полувреме.

DSC_0150

 

За Куманово 21 кош постигна Аврамовиќ, го следеше Луковиќ кој имаше четири помалку, додека за „соколите“ 19 поени уфрли Кнежевиќ.

DSC_0179

Loading...

Според моменталната табела, прв е МЗТ Скопје А. со 39 бодови, втори се Работнички со 37, трети Куманово со 36, четврти се Фени Индустри со 34, Карпош Соколи се петти со 34 и Кожув со 3 поени.

Leave a Reply