Каков сте пријател? Лавот сака луди забави, а Бикот дели совети!

Сподели со своите пријатели

Раковите сакаат големо друштво, но не излегуваат до утрото. Тие повеќе сакаат да се дружат со вкусна храна. Близнаците имаат моќ лесно да се согласуваат со разни луѓе, така што тие собираат големо друштво.

Loading...

Еве какви се сите хороскопски знаци како пријатели.

 

 

Овен

Вие сте храбри, силни и многу паметни. Пријателите знаат дека нема шегување со вас и дека тие никогаш не можат да ве „наместат“. Вашата улога во општеството е јасна – вие сте организаторот.

Вие доминирате во општеството и секогаш сте тој што избира каде да оди. Вие сте тој што избира во кој ресторан да оди или каде да оди на одмор.

Друштвото е пресреќно затоа што вие сте тие што ги држите уздите и имајте на ум дека Марс, Богот на војната, е ваш владетел – затоа не претварајте едноставни задачи во комплицирани.

Loading...

Бик

Вие сте приземен земјен знак, вие сте лојални, доверливи и цврсти како карпа. Секој знае дека може да ви се јави кога ќе ви треба совет, помош за селидба или кога само сакате да му се доверите на некого.

Вие сте исто така супер организирани, што ве прави идеален пријател за патувања и совршено друштво за забава.

Во овој луд свет копнеете по вашата мирна природа околу вас и ќе сфатите дека вашето друштво се шири поради тоа. Но, бидете внимателни. Бидејќи имате многу пријатели, некои може да станат посесивни.

 

 

Близнаци

Со вас управува Меркур, планетата на комуникацијата, така што имате голема способност да се согласувате со секого и да собирате различни пријатели. Воодушевени сте од одлично друштво, а пријателите секогаш ве бараат да се забавувате.

Секогаш е забавно со вас, секогаш сте расположени, но понекогаш сепак ја сакате топлината на вашиот дом. Особено кога ќе се одлучите за маратон филмови или серии. Тогаш е тешко да ја напуштите куќата, но ако сте ветиле нешто, мора да го сторите тоа, и ништо не е тешко за вашите пријатели.

Loading...

Рак

Имате големо срце, особено за вашите пријатели. Можете да ги примите сите, дури и оние кои немаат многу пријатели.

Не ги заборавате вашите пријатели, дури ни оние од училиште и никогаш нема да пропуштите важен роденден. Секогаш имате подготвени подароци за родендени, празници и други важни денови.

Слушате многу добро, па луѓето сакаат да се дружат со вас. Кога треба да донесат важна одлука, тие ќе се свртат кон вас. Кога станува збор за дружење, претпочитате од фини вечери до луди излегувања до доцна во ноќта. Но, не се ограничувајте.

 

 

Лав

Со вас управува Сонцето и затоа сте топли, оптимисти и страствени. Пријателите ве опишуваат како динамична личност. Имате одличен став и секогаш ве повикуваат затоа што е познато дека со вас забавата е загарантирана.

Но, имате и една мана. Сакате многу да зборувате и да се фалите, па затоа пријателите негодуваат. Не секогаш сите очи треба да бидат вперени во вас.

Loading...

Дајте комплименти на вашите пријатели и оставете ги понекогаш да бидат во центарот на вниманието.

Девица

Вие сте добар и лојален пријател, кој никогаш нема да ја одбие поканата и да оди со пријателите каде што сакаат, под услов сите да се расположени. Каде што има друштво, таму сте и вие, бидејќи животот е премногу краток.

Но, вашиот проблем е што немате доволно емпатија. Ако некој пријател плаче за раскинување, не се потсмевајте, туку дајте совет и поддршка. Понекогаш ја свртувате темата затоа што мислите дека ќе и помогнете на тој начин, но тоа не е случај.

И покрај тоа што мислите дека вашиот совет не е најдобар, барем пробајте. Пријателите ќе го ценат тоа.

 

Loading...

 

Вага

Венера, планетата на љубовта, е ваш владетел, што ве прави да се чувствувате како дете. Вие сте секогаш весели и расположени во друштвото, но има и такви кои ви замеруваат што сте премногу детски настроени.

Постојат моменти кога можете да се шегувате и да се забавувате, но има и моменти кога треба да бидете сериозни и да го слушате вашиот пријател. Исто така, обожавате озборувања, толку многу негодуваат за тоа. Пријателите ве сакаат затоа што секогаш ги следите трендовите и знаете што е модерно.

Скорпија

Вие сте посветени и сигурни, но не се отворате веднаш за пријателите. Наместо тоа, полека им ги откривате своите тајни, градејќи силна доверба и разбирање. Така, на крајот развивате избрана група пријатели.

Вие сте интуитивен воден знак, затоа давате најдобри совети – особено кога станува збор за љубов и секс, а вашите пријатели честопати се однесуваат со вас како со нивниот терапевт.

Loading...

Со вашиот преполн распоред, едвај успевате да решите сè што ви треба, па затоа често запишувате кога треба да повикате пријател.

 

 

Стрелец

Поради владеењето на Јупитер, најголемата планета во Сончевиот систем, вие сте љубител на забава и едноставно не можете да не бидете во центарот на вниманието.

Loading...

Вие сте авантурист и истражувач, и пријателите ве бараат кога сакаат да се забавуваат одлично, толку добро што наутро имаат што да им кажат на другите.

Сакате кога вашиот распоред е преполн и секогаш сте тој што нарачувате уште една рунда пијалоци. Но, понекогаш сте премногу саркастични. И вашите пријатели може да ви негодуваат за тоа.

Јарец

Кога луѓето велат водач на чопорот, тие зборуваат за вас. Вие сте тој што управува со друштовто, друштовто снаодливи сте и секогаш решени.

Сакате рутина, но не ви претставува проблем да преземете иницијатива и непланирано да резервирате лет за патувањето, доколку друштвото не може да се согласи на кој било начин.

Со вас управува Сатурн, кој ви дава моќ на организација и тоа им одговара и на вашите пријатели. Вашето мото е успех, а вашите пријатели можат да ви помогнат.

 

Loading...

 

Водолија

Вие сте најдарежливиот знак во хороскопот – секогаш ќе им позајмувате облека на пријателите и ќе им давате совети и ќе бидете рамо за плачење. Вие сте пријателски и лојални настроени, сакате да имате многу пријатели и активни сте на социјалните мрежи.

Но, вашата владејачка планета Уран ве прави независни, што значи дека како минуваат годините, ќе откриете кои се вашите вистински пријатели, а кои не се.

Со текот на годините, друштвото ќе се разредува, но тоа нема да ве вознемирува.

Loading...

Риби

Вашите пријателства се доживотни. Вие сте чувствителни и внимателни, така што не создавате пријателства толку лесно. Но, штом еднаш ќе се отворите, стекнувате многу пријателства.

Ќе бидете најзадоволни од вистинското пријателство кое ве придружува со години. Под владеењето на духовниот Нептун, вие сте во контакт со вашите чувства и често ги доведувате во прашање емоциите на оние околу вас.

Но, внимавајте да не ги заборавите вашите потреби додека несебично им помагате на пријателите.