КК Куманово на гости посилен од Кожув

Сподели со своите пријатели

На вечерашниот натпревар во рамки на 7-тото коло од кошаркарската Супер Лига, КК Кожув изгуби дома од КК Куманово со резултат  84:86 (16:18, 15:28, 21:17, 32:23). Со победата, КК Куманово обезбеди пласман во плеј – оф.

Loading...

Гоцевски за гевгелискиот состав имаше 21 поен (седум скокови), додека за Куманово два повеќе имаше Караџовски со ист број на скокови.

На вечерашните натпреварувања од 7-то коло, неочекувано, МЗТ во Кавадарци изгуби од ФЕНИ со резултат 73:69

Утре во 20 часот, силите ќе ги одмерат КК Карпош Соколи и Работничи.

Табела:

МЗТ 40 бодови, Работнички 38, Куманово 38, Фени 36, Карпош 34, Кожув 34.

Leave a Reply