Куманово (Page 158)

Сподели со своите пријатели

За време на викендот, поточно во сабота, во Куманово ќе се отвори прв Sport Outlet Shop. Според најавата на социјалната мрежа Фејсбук, во аутлет продавницата ќе се продаваат производи од брендовите Nike, Adidas, Puma, Diadora, Asics, Martes, 4F и Speedo. Loading… Отварањето е закажано во 9 часот наутро , а продавницатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Од прошлу годину, поточно од јануари 2014, у Куманово започнуе сас работу прво здружение на street workout момци, кое поносно га носи име ”Bar gladiators”. Loading… Наши кумановски момци, посветени на работу, правив свој пробив, и уз максималан труд и енергију, успеавав да се пласирав за учество на натпревар уПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Куманово во текот на вчерашниот ден се одржа државно првенство во велосипедизам – друмско на релација Куманово – Кратово – Жгури и обратно, под покровителство на Градоначалникот и Совет на Општина Куманово, а во организација на: Велосипедски клуб ВЕЛО-М Куманово, Велосипедска федерација на Македонија и Општински сојуз на спортовиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

На спортските терени на локалитетот ”Соколана”, вчера заврши петнаесетото издание на турнирот во мал фудбал ”Видовдан 2015”. И ова година се пријавија 16 екипи поделени во четири групи, а целта ни беше да се дружиме, и низ спортска манифестација, да го прославиме најголемиот празник на Србите, празникот Видовдан, вели ГоранПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Турнирот во мал фудбал ”Видовдан 2015” , во организација на Српската заедница во Македонија р.о. Куманово е во самата завршница. Вечерва ќе се одиграат  полуфиналните натпревари, од кои првиот со почеток во 19 часот помеѓу екипите на Бос М -Здравје Радово и вториот помеѓу Форшпед – Хармонија. Loading… Финалето на турниротПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Селекторот на репрезентацијата на Македонија во кошаркарската младинска категорија – Владимир Мирковски, го објави поширокиот список од 26 кошаркари кои ќе ги почнат подготовките за настап на Европско Првенство што летово ќе се игра во Бугарија. Подготовките почнуваат на 1 јули. Селекторот Владимир Мирковски се реши подготовките да ги почнеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Александар Костоски, Димитар Караџовски и Марјан Јаневски се најдоа на поширокиот список на селекторот Александар Џикиќ за престојното Европско Првенство во кошарка, информираат од Управата на КК Куманово. Европското првенство во кошарка 2015 или Евробаскет 2015 ќе биде 39 издание на европскиот шампионат организиран од ФИБА Европа. Loading… Македонската кошаркарскаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Атлетичарите од Атлетски клуб ”Куманово” во состав Дрита Ислами, Матеја Ефремовска и Марјан Нојковски со тренерот Филип Колевски како дел од Атлетската Репрезентација на Македонија се наоѓаат на Европски игри БАКУ 2015 – Азербејџан, кои ќе настапат во три атлетски дисциплини, информираат од Општинскиот Сојуз на спортови. Loading… Дрита Ислами, ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лоциран на ул. Илинденска бр. 36, бутикот за долен веш и бужутерија ”Стилла – М”, од неодмна за своите потрошувачи нуди нова колекција на производи, и тоа по неверојатно пристапни цени. Во продажниот простор лоциран во самиот центар на градот, бутикот ”Стилла – М” нуди асортиман од чанти кои сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Во преполната сала на Младинскиот Културен Центар, членките на танцовото студио ”Fusion” одржаа годишен концерт на кој беа изведени многу точки проследени со бурни овации на публиката.   Loading… Предводено од Сања Лазаревска, Бојана Додевска, Александра Петрушевска и Леона Стојчевска, танцовото студио покажа и го оправда своето постоење пред кумановската публика. ОснованоПрочитај повеќе