Куманово (Page 157)

Сподели со своите пријатели

По повод верскиот празник Рамазан Бајрам, фудбалската школа на КФ ”Башкими”, организира турнир во фудбал за генерациите родени 2005 и 2002 година. Турнирот ќе се одржи во недела /19 јули/ за генерациите родени 2005, додека за генерациите од 2002, турнирот ќе се одржи ден подоцна. Натпреварите започнуваат во 8:30 часот,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот Клуб  Куманово потпиша нов едногодишен договор со кошаркарот Александар Костоски (1988), еден од најдобрите играчи на клубот. Потпишувањето на договорот доаѓа на неколку часа, откако КК Куманово го официјализираше учеството во ФИБА. Куманово сака да изгради тим кој може да се носи на европска сцена следната сезона, велат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кафе бар во Куманово е во потрага по персонал. За потребите на кафулето се бараат женски лица со или без работно искуство на работна позиција – келнер. Сите информации достапни на телефон: 070 313 452. Loading…  

Loading...

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот Клуб ”Куманово 2009” и  официјално за старо – нов шеф на стручниот штаб го назначи Љубисав Луковиќ. Луковиќ по едногодишна пауза се враќа во Куманово на местото на досегашниот тренер Страшко Тодоровиќ, и ќе се обиде тимот да го задржи таму каде му е местото, во врвот на македонскатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

За две недели отсега, поточно на 25 јули, во летниот клуб ”Гарден” во Куманово, најавено е гостување на Алекса Перовиќ. Неговиот настап ќе биде збогатен со настапот на DJ Mende и уште изненадувања. Loading… Цена на билет 100 денари, односно 150 денари на врата на клубот Гарден.

Сподели со своите пријатели

Во кафе – бар ”Револушн”, вчеранавечер, бендот ”Нокаут” , приреди екстра забава и добра unplugged свирка за повеќе од 800 кумановчани кои се забавуваа со добро познатите песни на популарниот македонски бенд.   Loading… Во ”Револушн” речиси да немаше слободно место за стоење, а синоќешната свирка го врати сјајот на ноќниотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

За време на викендот, поточно во сабота, во Куманово ќе се отвори прв Sport Outlet Shop. Според најавата на социјалната мрежа Фејсбук, во аутлет продавницата ќе се продаваат производи од брендовите Nike, Adidas, Puma, Diadora, Asics, Martes, 4F и Speedo. Loading… Отварањето е закажано во 9 часот наутро , а продавницатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Од прошлу годину, поточно од јануари 2014, у Куманово започнуе сас работу прво здружение на street workout момци, кое поносно га носи име ”Bar gladiators”. Loading… Наши кумановски момци, посветени на работу, правив свој пробив, и уз максималан труд и енергију, успеавав да се пласирав за учество на натпревар уПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Куманово во текот на вчерашниот ден се одржа државно првенство во велосипедизам – друмско на релација Куманово – Кратово – Жгури и обратно, под покровителство на Градоначалникот и Совет на Општина Куманово, а во организација на: Велосипедски клуб ВЕЛО-М Куманово, Велосипедска федерација на Македонија и Општински сојуз на спортовиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

На спортските терени на локалитетот ”Соколана”, вчера заврши петнаесетото издание на турнирот во мал фудбал ”Видовдан 2015”. И ова година се пријавија 16 екипи поделени во четири групи, а целта ни беше да се дружиме, и низ спортска манифестација, да го прославиме најголемиот празник на Србите, празникот Видовдан, вели ГоранПрочитај повеќе