ФИБА Еврокуп: КК Куманово утре го игра одлучувачкиот меч со Роса Радом

Сподели со своите пријатели

Утре на домашен терен кошаркарите на КК Куманово ќе го одиграат натпреварот против Роса Радом, по што ќе се знае дали кумановци ќе ја продолжат својата игра во ФИБА Еврокупот.

Loading...

КК Куманово со новиот тренер и новото засилување утревечер со почеток од 19 часот во Спортксата сала во Куманово ќе мора жестоко да настапи во борбата за победа.

Поддршката од фановите ќе биде многу важна па затоа КК Куманово ве поканува сите да ги подрите од трибините во фер навивачка атмосфера. Цената на билетите е 100 денари.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.