Казахстан (Page 4)

Сподели со своите пријатели

Патријархот на Руската православна црква Кирил ја откажа посетата на Казахстан, каде што требаше да се сретне со папата Франциск. Loading… Шефот за надворешни работи на Руската патријаршија, митрополитот Антониј, потврди дека Кирил нема да присуствува на состанокот од 13 до 15 септември и дека поради тоа не доаѓа предвидПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Казахстан ќе извезува дел од својата сурова нафта преку најголемиот нафтовод во Азербејџан од септември, бидејќи владата на Казахстан бара алтернативна рута откако Русија се закани дека ќе го затвори гасоводот CPC. Loading… Извозот на нафта на Казахстан сочинува повеќе од еден процент од светската понуда, или приближно 1,4 милиониПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Казахстан ветува дека нема да и помогне на Русија да ги заобиколи санкциите, пренесува Интерфакс. Loading… „Казахстан нема да биде средство за заобиколување на санкциите на САД и ЕУ против Русија“, рече Тимур Сулеименов, економист и прв заменик-шеф на претседателската администрација на Казахстан, во интервју за Еурактив.   Украина: РусијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Снимката е направена во Казахстан, кој во овој дел од годината е окован во снег. Еден од ловците се доближил до волкот за да провери дали тој е жив. Изгледало како ѕверот да е премрзнат, но по удир со нога тој скокна врз него. Вака изгледа кога напаѓаат волци одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Арина со својата убавина го освоил светот. Никој не се сомневал дека тоа е голема измама. ИЗБОР ЗА МИС: Лево, десно, левоооо…. (видео) Loading… Сето тоа е можно благодарение на шминката, стилистите и фотошопот. Арина Алиева, една од финалиските за виртуелната Мис Казахстан за 2018 година ја шокирала нацијата откакоПрочитај повеќе