Индија (Page 14)

Сподели со своите пријатели

Припадници на индо-тибетанската гранична полиција носат воена униформа, со дебели чизни и тешки јакни. Нивната работа е да ја чуваат големата граница помеѓу Индија и Кина, каде температурите на планината често паѓаат далеку под нулата. Покрај своите редовни должности, припадниците на полицијата вежбаат и јога на Хималаите. На исклуителни локацииПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јате Деви (25) од Индија последните неколку месеци не се чувствувала добро. Постојано била малаксана и нерасположена, па сопругот ја однел во болница. Меѓутоа, откако лекарите не можете да пронајдат причина за нејзината лоша сосотјба и рекле да оди дома и да одмара. Со оглед дека и наредните денови сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку еден стаорец се провлекол низ дупка во задниот дел на банкоматот североистокот на Индија и искасал банкноти во вредност од 18.000 долари, соопштила полицијата.   Loading…   Надзорникот на полицијата во градот Тинсукиа рекол дека техничарите пристигнале на 11 јуни за да ја поправат расипаната машина на државната банкаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рамјан Кагји паднал од познатиот водопад Гокак во Индија откако пријателите го наговориле да се спушти низ карпата поради селфи. Како што може да се види на снимката која кружи по социјалните мрежи, а ја пренесуваат тамошните и светски медиуми, момчето не можело повеќе да се држи за карпата, паПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Индиец кој се оженил по сите традиционални норми сега сака да се разведе по само една брачна ноќ мината со невестата. Имено, тој не го видел лицето поради носијата, а кога конечно го покажала, видел дека има брада и зборува како маж. Како што пишув „Тајмс оф Индија“, младоженецот дуриПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шумар од Индија имал блиска средба со смртта кога се обидел да го задави огромен питон, кој претходно го спасил. Тој ја ставил змијата околу вратот за да се фотографираат, кога влечугата ја покажа својата вистинска страна. Сањои Дута го предводел тимот кој го спасил питонот долг десет метри одПрочитај повеќе