Рецепти (Page 3)

Сподели со своите пријатели

Овој повеќенаменски спреј со лимон, цитрон и оцет може да се користи за чистење на скоро секој агол од домот, од бањата до кујната Loading… Ова моќно сретство е одлично во борбата против мувла и бактерии. Грижете се за чувствителните површини бидејќи сретството може да ги кородира. Е ви требаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Направете вкусно задоволство што многумина го знаат од детството … Loading… Потребно е: 2 јајца 3оо мл ​​млеко 1,5 чаши брашно (200 гр чаша) малку масло малку сол 2 јаболка Loading…     Подготовка: Изматете ги јајцата, додајте млеко, брашно и малку сол и измешајте за да биде смеса безПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На профилот на ТикТок Happy & Healthy Olivia, можете да најдете разни трикови за здравје и слабеење, а оној за кој авторот тврди дека работи одлично е вирален рецепт кој ја намалува надуеноста и го потиснува апетитот, а кој го виделе над 13 милиони луѓе до сега. Loading…    Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Ако сакате да месите колачиња, пити или тесто, ова е трик што ќе ви ја олесни работата многу! Loading… Сега прочитајте го овој трик што е толку едноставен што може да ви делува дури смешен! Знаете кога ќе пронајдете одличен рецепт, ги имате сите состојки дома, само одвоивте половина часПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа торта е толку лесна за подготовка што дури и оние помалку искусни домаќинки ќе ја направат од прва. Можете да го направите со различни сокови и на тој начин да добиете колачиња од други бои. Loading…     Состојки: 100 гр шеќер 1 литар сок или 5 чаши (можеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа торта е толку лесна за подготовка што дури и оние помалку искусни домаќинки ќе ја направат бес никаков проблем. Можете да го направите со различни сокови и на тој начин да добиете колачиња со други бои Loading… Состојки: 100 гр шеќер 1 литар сок или 5 чаши (може даПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Иако на интернет сигурно нема недостаток на идеи за јадења со тестенини, веројатно никогаш не сте помислиле дека може да се подготви на овој начин, да се пече и јаде како ваква закуска. Loading… Најновиот вирусен рецепт на ТикТок – чипс од тестенини – има повеќе од 22 милиони прегледи,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во лето, на кожата и е потребна дополнителна нега, а оваа маска ќе го врати изгубениот сјај на вашата кожа. Оваа маска се користи еднаш неделно. Loading… Следниот пат кога ќе испиете кафе, не фрлајте ги остатоците бидејќи со малку вода може да послужи како козметички препарат. Добро е познатоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Одличната комбинација на здрава и лековита храна во овој пијалок ќе ви донесе енергија, хранливи состојки, освежување, детоксикација, но и младост и долговечност. Loading… Рецепт за руски еликсир на долговечност и добро здравје: Состојки: 20 гр корен од ѓумбир 300мл вода маточина свежи листови од нане 1/2 лимон Loading… 1Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Вишокот тежина обично се распределува нерамномерно низ целата слика, критичните зони обично ги вклучуваат бутовите, задникот и колковите, а исто така е познато дека со текот на годините, маснотиите најмногу се акумулираат на стомакот. Loading… Најчесто решение – физичка активност и диета, обично не даваат брзи резултати, скоро е невозможноПрочитај повеќе