Рецепти (Page 13)

Сподели со своите пријатели

Пире компир на многу трпези е еден од омилените додатоци кој се сервира со ручекот, а совршено оди со месо или гулаш. Loading… Познато е дека за добар пире компир се важни два фактори – видот на компирот и температурата на подготовка. Готвачот Тилер Флоренс, од најпознатиот телевизиски канал „Chef’sПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сакате слободното време да го минете квалитетно во својата кујна, а не знаете што квалитетно да зготвите? Loading… Ние ви носиме рецепт за сочно пилешко, збогатено со егзотичен вкус на лимета. Состојки: 4 филеа пилешки гради Прстофат сол и бибер Лажица маслиново масло Коцка за пилешка супа Сок од еднаПрочитај повеќе