Јаболки во наметка! Стар рецепт што мора да го пробате (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Направете вкусно задоволство што многумина го знаат од детството …

Loading...

Потребно е:

2 јајца

3оо мл ​​млеко

1,5 чаши брашно (200 гр чаша)

малку масло

малку сол

2 јаболка

Loading...

 

 

Подготовка:
Изматете ги јајцата, додајте млеко, брашно и малку сол и измешајте за да биде смеса без грутки.Оставете ги излупените јаболка малку подебели.

Истурете малку масло во тавата, потоа премачкајте ги јаболката со тестото и пржете. Кога ќе пожолтат од двете страни, извадете ги на хартиени салфетки.

Посипете со ванилин шеќер …

 

Loading...

 


Leave a Reply