Црна хроника (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Воз кој сообраќал на линијата Скопје – Табановце вчера удрил во четири лица мигранти кои се движеле по пругата. Loading… – На 08.08.2022 во СВР Куманово е пријавено дека околу 07.20 часот на пругата во близина на Железничка станица Романовце, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје – Табановце, удрилПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Малолетен пешак од Куманово вчера бил тешко повреден откако во него вчера удрил „цитроен“. Loading… – На 08.08.2022 во 15.10 часот било пријавено дека во Куманово, на ул.„11-ти Ноември“ патничко моторно возило “цитроен“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Т.С.(69) од Куманово, удрило во малолетен пешак од Куманово, информираат одПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Српската Царина вчера во соработка со полицијата на граничниот премин Прешево со Северна Македонија спречија обидот на двајца патници во памперс пелени да прошверцуваат преку граница златен накит чија вредност се проценува на повеќе од 2,2 милиони динари (18.752 евра), јави дописникот на МИА од Белград. Loading… Како што соопштиПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Куќа вчера била опожарена во кумановско, информираат денеска од Секторот за внатрешни работи Куманово. Loading… – На 08.08.2022 во 13.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека настанал пожар во куќа на улицата „542“ во Куманово, велат од кумановската полциија. Пожарот бил изгаснат од Територијалната противпожарна единица Куманово, а повредениПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Триесет и едногодишен велешанец вчера бил приведен во кумановско откако во неговото возило биле откриени девет мигранти од Индија. Loading… – На 08.08.2022 околу 22.20 часот на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, од полициски службеници од СВР-Куманово бил лишен од слобода М.З.(31) од Велес, затоа што во патничко моторно возило „пежо“Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шест пожари се случиле изминатово деноноќие на подрачјето на Куманово и Старо Нагоричане, информираа денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Пожарникарите интервенирале на запалена куќа, помошен објект, но и на опожарена борова шума. Loading… ТППЕ Куманово, вчера гасела пожар на куќа во Куманово кај месноста „Стари Лозја“.Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Околу 180 возачи викендов биле казнети на подрачјето на Куманово во акциска контрола на полицијата за непочитување на сообраќајните прописи. Loading… Според податоците на Секторот за внатрешни работи Куманово, најголем дел од казните биле за брзо возење, или вкупно 151. Без возачка дозвола биле откриени 12 лица, 15 казни билеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

При вршење на детална царинска контрола на автобус на влез во државата, мобилните тимови од Одделението за оперативни работи од Царинската управа вчера на граничниот премин Табановце откриле  и привремено задржале 13,3 килограми злато и непријавени 30.000 евра. Loading…     Запленетото злато е со проценета вредност од над 600.000Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шест интервенции, претежно на запалена сува трева и стрништа, бележат кумановските пожарникари во текот на изминатото деноноќие. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, вчера во период од 09:55 часот до 10:45 часот во атарот на селото Романовце горело стрниште. На терен интервенирале тројца пожарникари соПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Малолетник бил физички нападнат во кумановската населба Перо Чичо, откако претходно автомобил удрил во моторот на кој седел. Loading… – На 06.08.2022 во 16.00 часот во СВР Куманово, Б.З.(34) од Куманово пријавила дека на 05.08.2022 околу 22.30 часот во населба Перо Чичо нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едноПрочитај повеќе