ЖРК Куманово (Page 5)

Сподели со своите пријатели

Како најуспешна во Женскиот ракометен клуб Куманово, Александра Боризовска, со својот талент и упорност успеа да обезбеди место и во женската репрезентација каде ги брани боите на својата татковина. За неа првата половина од годината, како и целата измината сезона во дресот на Куманово помина извонредно и со големи успеси,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово викендов ќе одиграат два пријателски меча во Република Србија во рамките на подготовките за претстојната втора полусезона од домашниот шампионат, но и за подобрување на искуството на меѓународен план. Утре со почеток во 17 часот ЖРК Куманово ќе ги одмери силите со ЖРК Дубочица од Лесковац, додекаПрочитај повеќе