ДЕРБИ: ЖРК Куманово против Металург за седма победа во плеј офот

Сподели со своите пријатели

Ракометарките на Куманово денеска ќе се најдат пред нов предизвик, а тоа е дербито против скопски Металург.

Loading...

Вечниот ривал на кумановки денеска во 16:30 часот ќе ги пречека на свој терен девојките кои оваа сезона не знаат за пораз.

Кумановки досега во плеј офот имаат одиграно седум натпревари каде бележат шест победи и еден нерешен резултат, додека Метарлуг со четири победи, две нерешени средби и еден пораз.

Дали кумановки ќе го задржат статусот на „непобедливи“ останува да видиме.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Од полноќ нови цени на горивата