Франк-Валтер Штајнмаер (Page 2)

Сподели со своите пријатели

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер ги призна грешките во односот кон Русија. Loading… Штајнмаер, по критиките на амбасадорот на Украина во Германија, Андриј Мелник против него, за ЗДФ изјави дека неговата заложба за гасоводот „Северен тек 2“, кој минатата година го нарече „Мост“ е погрешна.   Зеленски: Ни требаат сојузници коиПрочитај повеќе