домашни миленици

Сподели со своите пријатели

Керолин Кирк Гришон не сакала големо венчавање ниту пак старосватици. Не сакала ниту да оди во црква, ниту да троши пари на скапа свадба. Сакала нејзиниот посебен ден да биде во природа, па затоа одлучила да се омажи во шелтер за животни SPCA во Северна Невада. – Започна како шега,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сопствениците на домашни миленици кои им отвориле профили на социјалните мрежи можат да заработат многу пари од рекламирање разни производи со своите кучиња, мачки, мајмуни, па дури и прасиња. Многумина сметаат дека инфлуенсерите имаат работа од соништата – го прават оан што госкаат и за тоа некој многу добро гиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Дали некогаш сте се запрашале зошто мачките не ја сакаат водата? Зошто се плашат кога ќе се во нејзина близина, но сепак не можат да се одалечат од чешмата која капе. Тој страв е всаден во мачките во транзицијата од диви кон питоми, во процесот на припитомувањето. Од таму иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На овогодинешното натпреварување за најгрдо куче во светот, првото место го однесе англискиот булдог, по име За За. Овогодинешното натпреварување се одржа во северниот дел на Калифорнија.   Loading…   За За ја однесе победата во групата миленици кои ги покажаа своите „совршени несовршености“. Некои имаат огромни јазици, други мазниПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Неверојатна зелена мачка каква што досега не е видена предизвика големо внимание на јавноста. Несекојдневното животно кое е снимено во Варна, Бугарија едни ги исплаши, други ги загрижи, а трети пак се воодушевени од нејзиниот необичен изглед. Меѓутоа, луѓето се плашат дека мачката станала таква поради радијација. Граѓаните на ВарнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Вики Ловинг е една многу необична 60-годишна жена. Таа има 33 домашни миленици, помеѓи кои и оние кои можат да ја изедат – крокодили. СОВЕТ: Како да ги отстраните дамките и непријатните мириси кои ги оставаат вашите миленици? Loading… Оваа Австралијанка живее во предградието на Мелбурн, а друштво и праватПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ветеринарна клиника и прифатилиѓте за мачки „Just Cats“ од Даблин неодамна објави оглас за работа од соништата за секој љубител на животните. На мачката и се заглавила главата во конзерва, а мачорот „ја искористи шансата“ (видео) Loading… Имено тие бараат професионален негувач на мачки. За оваа работа не ви еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Љубителите на животни сакаат да се пофалат со домашните миленици на социјалните мрежи.  Милениците обично ги сметаат како уште еден член во семејството за кој би дале се на светот. Храбра дама улови анаконда со голи раце (видео) Loading… Кај оваа момче би било се во ред, кога тој иПрочитај повеќе