Убавина и Здравје (Page 357)

Сподели со своите пријатели

Правилното комбинирање на бои е можеби најбитниот елемент во стилското облекување на една жена. Loading… Во налетот на првите есенски но и последните денови од летото, модните стилисти дадоа своја препорака за тоа како да ги искомбинирате боите за да изгледате совршено каде и да се појавите. Комбинирање на розе бојаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ако времето надвор е дождливо и досадно, тогаш, направете нешто сосема спротивно за да се чувстувате весело. Loading… Популарната јутјуберка ”easyneon” има идеја како да го сторите тоа со помош на шминка. За да се истакнете на облачното време, тогаш нашминкајте се во ”smokey” стил, а на долните трепки додадетеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секојдневното пиење кафе значително ја намалува можноста за враќање на ракот на дебело црево и ги зголемува шансите за оздравување, покажуваат резултатите од американското истражување. Loading… Сите пациенти во текот на клиничкото истражување имаа хирушки зафат и хемотерапија поради рак на дебелото црево во трет стадиум, што покажува дека канцерогенитеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Сите ние сме сведоци дека на сон, често ни се случуваат бизарни работи кои се граничат со невозможно. Дека на сон чувствуваме како паѓаме, како бегаме и слично, е само дел од РЕМ фазата во која мисловниот процес доживува фаза на парадокс. Но, на сон може да ни се случатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лицата кои конзумираат пржена храна и пијалоци кои содржат шеќер, имаат поголем ризик да заболат од срцеви заболувања, наведуваат американските научници. Loading… Нивното истражување објавено во магазинот American Heart Association, траело повеќе од шест години и има опфатено повеќе од 17 000 испитаници ширум Америја. Научниците откриле дека луѓето коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сакате локни, но премногу ви е топло за долготрајно користење на фигаро, или едноставно не ви се носат витлери? Loading… Тогаш, откријте го овој едноставен трик на виткање на коса со помош на пешкир. Раширете го пешкирот на рамна површина и спуштете ја главата на средина. Зафатете ја целата мокраПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Неколку години околу 500.000 Кинези на на возраст од 30 до 79 години биле набљудувани при што е покажано дека луѓето кои секојндевно јаделе зачинета или лута храна живеат подолго. Loading… Луѓето кои редовно јадат лута храна не само да си го продолжуваат животниот век, туку имаат и помали шансиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Некогаш грашокот важел за храна на сиромашните, но денес таа е присутна во многу елитни ресторани. Loading… Според тврдењата на професорот Хадемар Банкхофер од Виеан, грашокот содржи многу белковини и ја потикнува изградбата на мускулната маса. Само 100 грама грашок го снабдува организмот со десет пати повеќе белковини, отколку наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се обидувате со разни диети или најскапи креми, а вашиот целулит на бутините никако да исчезне? Loading… Дали знаете дека постои додаток што може да го применувате секој ден, колку сакате и каде сакате, а притоа да ви помогне во губење на целулитот? Затоа, најдете го дома домашното сукало, иПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Лененото семе содржи многу витамини, минерали, масни киселини и влакна кои ја регулираат работата на цревата. Познато е дека лененото семе го чисти организмот од отрови, го забрзува метаболизмот, го намалува нивото на шеќер во крвта и го намалува апетитот, пишува порталот Штипка. Loading… Исто така, лененото семе апсорбира извесниПрочитај повеќе