Убавина и Здравје (Page 356)

Сподели со своите пријатели

На социјалните мрежи се појави шокантна снима која прикажува како продавачите вбризгуваат хемикалии во овошјето и зеленчукот, за да нивните производи изгледаат свежо и убаво на око. Loading… Хемикалиите кои се појавуваат на снимката, Еритрозин Б, воглавно се користи за производство на слати и гелови за декорација на торти. СнимкатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Лечењето со вода е познато во источните азиски земји. Конзумирањето обична питка вода на празен желудник е вистински начин за прочистување на човечкото тело. Loading… Конзумацијата на вода на празен желудник по посебни услови ви помага во лечење на низа болести, како што е главоболка, воспаление на мускулите, срцеви заболовуања,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Жените многу често се во потрага по природни и едноставни начини да изгледаат здраво и убаво. Познатата Јутјуб советничка Ела Гејл, на социјалната мрежа сподели занимлив рецепт за тоа како да се сочуваат ноктите на рацете без посета на козметички салон. Loading… Сите знаеме дека маслиновото масло е многу добро заПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Јагодите се посветени на Венера, божицата на љубовта. Според древната легенда, ако поделите двојна спарена јагода на половина, па едната половина ја изедете вие, а другата лицето кое го сакате, ќе бидете вечно вљубени еден во друг, пишува Неуромедика. Loading… Јагодата е несомнено овошје со најнеодолив изглед, со најпријатен мирисПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На Јутјуб се најде интересно видео за тоа како во домашни услови да ја намотате косата, а без притоа да користите витлери, преса или четка со фен. Loading… Постапката е многу едноставна. На измиена коса, ставете производи за нега на влакното, а потоа со косата надоле, внимателно замотајте ја воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Листот од билката Стевиа се користел пред стотици години како засладувач во храната на индијанските племиња Гуарани од Парагвај, Боливија и Бразил. Loading… Сортата Stevia rebaudiana, позната и како sweetleaf, sugar leaf или само стевија, се одгледува заради нејзините слатки листови. При процес на екстракција на нејзините листови и плодови сеПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Безбројни студии потврдија дека водата е добра за губење килажа, вежбање, заштита од болести, а дури може и да го подобри вашето расположение. Водата е секогаш добар избор за пијалок, одличен за вашето тело. Loading… Сепак, ако пиете само вода, нема да можете да внесете одредени потребни состојки кои се добриПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Три амбициозни девојки од Америка, по тригодишно истражување, дошле до брилијантна идеја да создадат специјално дизајнирани гаќички кои жените ќе ги користат за време на месечниот циклус, без притоа да се грижат дали ќе завршат со огромни дамки од крв. Loading… Девојките за својот изум користат специјални микро – фиберПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќето пушачи сакаат да посегнат по цигара веднаш штом завршат со оброкот. Некои тоа го прават затоа што сакаат да и „помогнат“ на храната побрзо да се свари, а некои не се свесни колку штета му нанесуваат на својот организам со оваа навика. Loading… Силната желба за цигара и поривотПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Многумина од вас сонуваат да имат рамен стомак, но и покрај диетата, ригорозниот режим на исхрана и исцрпувачките вежби, никако не успеваат да дојдат до посакуваните резултати. Loading… Овој напиток можете лесно да го подготвите, за неколку минути. Состојки кои ви се потребни: – 1/2 шоља свежи или смрзнати малиниПрочитај повеќе