Убавина и Здравје (Page 358)

Сподели со своите пријатели

Звучи чудно, но, сенките за очи може да ви послужат сами да си ја одредите бојата на лакот за нокти. Loading… Во безбоен лак, додате сенка, или пак украси за нокти, и така, сами добијте ја бојата што ја посакувате.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Научниците со генерации биле уверени дека човечкиот јазик може да препознае само четири основни вкуса: слатко, кисело, солено и горко, а потоа е откриен петтиот вкус, умами (што на јапонски значи „меснат“, „вкусен“). Loading… Умами вкусот потекнува од аминокиселината глутамин, а во мали количини го има во намирниците богати соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Доколку немате доволно можности или време да одите на депилација во козметички салон, тогаш ние ќе ви понудиме рецепт кој може да го испробате во домашна атмосфера. Loading… Смесата е мешавина од шеќер и лимон, а природната база е одличен рецепт за сите оние кои имаат алергиски реакции.  Единствен проблемПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Многумина од нас не можат да замислат да го почнат денот без омилената црна напивка. Меѓутоа, кога е вака пеколно топло, попаметно би било да го избегнувате кафето, а особено она попладневното кафе. Loading… Сите се радуваме кога времето е сончево, а особено они кои се во можност во текотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оваа диета е наменета за сите оние кои имаат проблем кон тоа да се приджуваат на дневните мениа за оброци препорачани во повеќето диети, пишува порталот Мама 365. Loading… Нема ограничување во количината на внесена храна, се додека таа се базира исклучиво на протеинска основа. Оваа диета уште и сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Балканците се познати по тоа што лебот во големи количини, секогаш им е дел од трпезата и секојдневната исхрана, пишуваат порталите. Но, кога белиот леб ќе биде заменет со црн или пак целосно исфрлен од вашето мени, организмот ќе ви се прероди. Loading… 1. Ќе ги изгубите килограмите предизвикани одПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Блогерката Бела Де Луне првин на инстаграм направи кратко видео за шминкање со т.н кловн техника, за да подоцна стане вистински хит на интернет. Таа покажа како со помош на т.н кловн техника, лицето се претвора во совршено нашминкано лице. Видеото е снимено како своевиден одговор на навредите упатени конПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со доаѓање на летото и обавезното носење летни сандали, убаво би било да ги покажете вашите стапала во негувана и одржувана форма. Loading… За таа цел, за да не плаќате за скапи козметички третмани и педикир, обидете се дома да си направите купка од млеко, во која ќе ги положитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Девојка која природно има лице со мозолчиња, направила експеримент за тоа дали луѓето воопшто може да препознаат што се крие зад моќта на шминката, а со тоа и какви коментари даваат кога ќе видат природно наспроти лице намачкано со илјада пудри и коректори. Loading… Експериментот го започнала пред три месециПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Дами, не е сеедно каков бикини носите на плажа, бидејќи, зависно од моделот, во него може да изгледате подобро но и полошо. Мора да внимавате на кројот, на бојата и примерокот кој го носите. Loading… Секоја женска градба бара поинаков модел. Во краткото и забавно видео ќе научите како даПрочитај повеќе