Куманово (Page 164)

Сподели со своите пријатели

Попладнево од 18:00 и 19:00 часот ќе се одиграат трите редовни натпревари од 4.коло во Суперлигата. Соколи гостуваат на МЗТ во Градското дерби од 18:00 часот, додека еден час подоцна ќе почнат и натпреварите Работнички – Куманово и Фени Индустри – Кожув. Од 19:00 часот во Градскиот парк во Скопје,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во организација на група ученици од Гимназијата “Гоце Делчев”, вчеранавечер во Театар Куманово, гимназијалците настапија со претставата ”Радован III”, спроведена во рамки на проектната активност “Литературни клубови и драмски секции” под раководство на проф. Соња Тодоровска. Театарска претстава е базирана на познатата комедија “Радован III “, запаметена на поранешните ЈУПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Брилијантната втора четвртина на Куманово, која домаќинот ја доби со 30-7, беше решавачка за конечниот исход. Со победата над Кожув од 82-67, кумановци брзо се рехабилитираа од последниот пораз се изедначија со Фени Индустри и Карпош Соколи на делба на третата позиција на табелата, соопшти МКФ на својата официјална страна. Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Субота за Куманово е увек резервирана за дозу адреналин. Причина су наши деца Ивона и Мартинијан, кои и покрај голему конкуренцију на шоу ”Звезде Гранда”, успевав да се пробиев у нов круг. На најново издание на шоу, освен нашу Ивону Јовановиќ, у петти круг идев и Урош Живковиќ, Џеља Рамовиќ,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По разочарувањето на натпреварот со Карпош Соколи, вечерва на третиот натпревар во кошаркарската Супер – лига, екипата на КК Куманово оствари убедлива победа над Кожув, со резултат 82:67. Loading… Кумановчани на домашен терен, со резултат 20:21 во првата четвртина, поведоа во првото полувреме со 50:28, и останаа со убедливо водствоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во продажниот салон на ДБД Casa Mia, лоциран на бул. Октомвриска Револуција, денес беше отворена нова голема пролетна акција со попусти на производите на Maxima.   Loading… Производите на српската фабрика Maxima кои се познати по квалитетот на боите за варосување и фасади, во ДБД Casa Mia ќе бидат достапниПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Во спортската сала во Куманово, вечерва со почеток во 19 часот, КК Куманово на домашен терен го пречекува Кожув, со што ќе биде комплетиран вториот круг од натпреварувањата во Супер – лига. Следната седмица Суперлигата продолжува со редовните натпревари, поточно со три дена наменети за домашна кошарка. Loading… Освен вечерашниот натпревар,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Со три коша разлика, во продолжение, екипата на Карпош Соколи го совлада КК Куманово со резултат 98-95. Соколи ја зацврстија одбраната во последниот период и користејќи ги неколкуте грешки во организацијата на кумановци,  а со поените на Кнежевиќ на помалку од 2 минути до крајот, стигнаа и до водство од 81-80.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

  Во сабота, во салонот на ДБД Casa Mia на бул. Октомвриска Револуција, ќе се одржи голема пролетна акција на производите на Maxima Maxipol. Loading… Со секоја купена канта од боите на Maxipol, купувачите за 650 денари ќе добијат гратис маица, но и гратис пиво, велат од ДБД.  

Loading...

Сподели со своите пријатели

Во организација на група ученици од Гимназија “Гоце Делчев” при проектна активност “Литературни клубови и драмски секции” под раководство на проф. Соња Тодоровска, во Театар Куманово со почеток во 20 часот, ќе биде изведена аматерска театарска претстава “Радован III ” базирана на познатата комедија “Радован III ” позната по изведбата на незаборавниотПрочитај повеќе