Пораз за КК Куманово на првиот натпревар од националното првенство

Сподели со своите пријатели

Со резултат 57:37 на полувреме, КК Фени со сигурна игра го контролираше резултатот во текот на целиот натпревар и заслужено стигна до победата од 96:81.

Loading...

Воедно со овој дуел се комплетира почетното коло во кое доминираа домашните екипи.

Резултати на другите три средби одиграни во текот на викендот:

Кожув – Работнички 88:67,

Карпош Соколи – Бест 113:62,

МЗТ Скопје Аеродром – Струмица 100:48.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.