На 15 октомври – големо отворање на Sport Vision во Куманово

Сподели со своите пријатели

Спортскиот мегабренд “Sport Vision”, ве кани на големо отворање на 15 октомври во Трговскиот Центар “Сума” во Куманово.

Loading...

12167978_10206166811582245_361994489_n

Од четврток, во нашиот град ќе биде присутен најдобриот спортски ланец во регионот, кој во Куманово ќе ја отвори својата четиринаесетта продавница во Македонија.

Sport Vision брои повеќе од 180 продавнци на Балканот, а од пред 3 години е присутен и во Македонија.

Асортиманот на Sport Vision го сочинуваат повеќе од 40 светски брендови, и брендовите Nike, аdidas, Reebok, Timberland, Converse, Puma, New Вalance, Asics и Champion се само дел од од она што ќе можете да го најдете во новата продавница во Куманово.

На петнаесетти, како и секое отворање, и ова ке биде проследено со многу изненадувања.

Патики од 792 денари, дуксери од 788 денари, женски патики adidas od 1092 денари, комплет тренерки Champion од 1508 денари.

Покрај супер намалените акциски производи, многу изненадувања ве очекуваат на отворањето – забава со DJ, балони, насмевки и подароци за сите купувачи.

Loading...

На денот на отворањето, 15 октомври, ќе има и дополнителен попуст од 20% на целиот асортиман.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.