Во шоуто „На иста адреса“ влегува и кумановец

Сподели со своите пријатели

На телевизија Алфа вечерва започнува еден поинаков ријалити формат, а станува збор за музичкото шоу „На иста адреса“.

Loading...

Во луксузната вила во скопската населба Бардовци, во близина на седиштето на телевизијата, шест машки и шест женски учесници ќе се натпреваруваат за прво место.

Покрај 12-те пејачки таленти, со нив ќе влезат и стилистот Златко Јовановски и фризерот Даниел Николовски. Водител на програмата која ќе се емитува шест часа дневно е Марко од емисијата „Дај побрзај“.

na ista adresa

Секоја сабота ќе има два настапи во живо, а првите две недели никој нема да испаѓа, додека потоа според гласовите за публиката, секоја сабота, еден учесник ќе си замине дома.

Покрај останатите учесници во ријалити програмата, според изворите на нашиот портал, од Куманово ќе влезе и Марио Арангеловски, додека Мартинијан Кириловски иако бил повикан сепак одличил да не ја прифати понудата.

12006331_745954405531212_5578216451544420189_n

Победникот добива цел музички албум, а кој ќе биде тоа ќе дознаеме за сто дена, колку што и ќе трае овој ријалити формат.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.