Куманово (Page 156)

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот клуб ”Куманово 2009” го најави новото засилување на своите редови со Игор Бјелиќ,  доскорешен играч на КК Работнички. Бјелиќ (27), кој настапува на позиција крилен центар, ланската сезона ја помина во екипата на КК Работнички,  и во просек бележеше 6.6 поени и 3.8 скока по натпревар. Loading… За Бијелиќ оваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Трите децении од постоењето покажуваат дека ”Клокси” доследно ги задоволува потребите на купувачите. Клокси нуди часовници, накит и очила за различните вкусови, возрасти и врши секаков вид на поправки. Loading… Новоотворениот продажен салон со локација кај скопските дуќани подарува два Esprit часовници (машки и женски) во чест на едногодишното постоење. ЗаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Миодраг Тодоровиќ, кадетски и јуниорски репрезентавитец по потекло од Куманово, денес потпиша договор за настап во дресовите на КК Куманово, информираше управата на клубот. Тодоровиќ, инаку роден 1997 година,  изминатите години настапуваше во КК Јуниор. Loading…  

Loading...

Сподели со своите пријатели

Откако се врати во Македонија, Гоце Гиновски алијас Карло Бос, најави влегување во неколку реални шоу програми на Балканот, но никако немавме можност да го видиме, сè до денес, кога тој објави дека влегува во ”Големиот брат”. Loading… Карло на својот Фејсбук профил се пофали со информација дека следната недела ќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарскиот Клуб Куманово, на претстојните натпревари во рамките на ФИБА Еврокупот, според распоредот,  ќе биде дел од групата Ј во која кумановчани ги очекуваат пресметки со познати кошаркарски ривали. Турскиот Турк Телеком Анкара е носител на групата, во која покрај овој состав, Куманово за противник ќе го има уште и полскиот Роса Радом, како иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден од најдобрите играчи на К. К Куманово, српскиот кошаркар Урош Луковиќ, денес го обнови својот договор со кумановскиот клуб, соопшти управата. Луковиќ е роден 1988 година во Белград, висок е 213 см,  а својата кариера ја започнува во Торлак, за да продолжи со настапи во клубови од Србија, Шпанија,Прочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Членот на македонската кошаркарска репрезентација, а воедно и играч на К.К Куманово, Марјан Јаневски, ќе продолжи да настапува за кумановскиот тим, јавува управата на клубот. Јаневски во текот на вчерашниот ден, потпиша нов договор за претстојната сезона. Loading… Познатиот кошаркар е роден 1988 година во Гостивар. Висок е 203 см,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сара Андреевска, ученичка од СОУ Гимназија „Гоце Делчев“ е една трите најдобри матуранти според резултатите од тестирањето по македонски јазик и литература. Андреевска со континуиран труд и учење во текот на својата средношколска кариера успеа да ги освои најдобрите резултати на матурскиот испит. Таа очекувала позитивни резултати затоа што четириПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мартинијан Кириловски е во завршна фаза од подготовката на новиот сингл и својот прв професионален видео спот за песната која го носи насловот „Јас знам“. Во летен поп рок стил, Мартинијан се надева дека оваа песна која инаку има љубовна тематика ќе стане вистински хит и ќе потрае на македонскатаПрочитај повеќе

Loading...

Сподели со своите пријатели

Поранешниот кошаркар на КК Куманово Ентони Ли Инграм, кој настапува на позицијата ниско крило, инаку бранител на кумановскиот дрес пред две ипол години, се враќа во редовите на тимот, објави денес кумановскиот клуб. Ли Инграм во минатото настапуваше за Омонија од Кипар, клубот Темишвар од Романија и Пери лејкс од Австралија. Loading…Прочитај повеќе