занимливости (Page 148)

Интересни текстови, видеа, анализи, загатки, текстови, забава…

Сподели со своите пријатели

Британката Ева Бачу уживала во својот летен одмор на Крит, каде се релаксирала покрај базенот, кога наеднаш почувствувала непријатен мирис. Loading… Имено, таа почувствувала мирис на чад, а кога се свртела да земе вода од чантата бидејќи била жедна, сфатила дека чантата и се запалила. Нејзиното видео на ТикТок еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Компанијата Тесла објави дека во јуни го достигнала највисокото ниво на производство во историјата, иако вкупно во првиот квартал е намалено за 15,3 отсто на 258.580 возила. Loading… Во исто време, испорачани се 254.695 возила и покрај проблемите со синџирот на снабдување и затворањето на фабриките. Исклучувањето на работата воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно семејство решило да заштеди на нешто што никој не би го помислил. Иако цените последниве месеци скокаа, на тоа не беа принудени од инфлацијата, туку од долгот од над 65.000 евра. Loading… Со оглед на споменатиот долг, ова семејство пред неколку години почнале да штедат на разни производи коиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Девојки од изолирано село на Карибите стануваат мажи затоа што нивните пениси растат за време на пубертетот. Loading… Тие се раѓаат со нешто што наликува на вагина, без тестиси, но во периодот на пубертетот ги зафаќа бран тестостерон, од кој нивните машки репродуктивни органи почнуваат забрзано да растат. Станува зборПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Шарка е втората отровна змија во Македонија. Уште се нарекува лутица или осојница Отровот го вбризгува со каснување, преку жлебот на отровниот заб. Loading… Делува бавно и не е многу силен, но сепак може да усмрти и човек.   @kumanovskimuabeti.mk Reply to @matejdimitrijesk Шарката е втора отровна змија во МакедонијаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Ерика Лабри стана интернет позната по бракот со Ајфеловата кула откако беше објавен документарен филм кој ја откри нејзината привлечност кон неживи предмети. Loading… Поради ова, многумина ја осудија, но имаше и такви кои признаа дека можат да ја оправдаат својата привлечност кон величествениот споменик, но речиси сигурно е декаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На Твитер почна да кружи мошне интересно видео каде едно момче покажува како изгледаат модните ревии деновиве. Loading… Тој користеше секојдневни предмети за да предизвика модни крици низ целата планета и сите беа воодушевени од неговата изведба.               View this post on Instagram  Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Синди Дин (27) од Охајо пред повеќе од десет години имала љубов во средно училиште, како и речиси сите тинејџерки. Loading… Меѓутоа, оваа девојка не можела ниту да сонува дека само неколку месеци по раскинувањето ќе се заљуби во таткото на момчето со кое била во тој период.    Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Оптичките илузии се одлични за многу на идеи, а една таква задача добиле и учениците од основните училишта во Кина. Loading… Иако е наменета за помлада возраст, оваа оптичка илузија е вистински предизвик кој ја вознемири пошироката јавност. Овој часовник го покажува точното време како и секој друг часовник. Сепак,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мозочните загатки се одлични за убивање на досадата, но и за активирање на мозочните клетки. Оваа загатка објавена на социјалните страници на агенцијата за посвојување во Обединетото Кралство тестира колку брзо можете да откриете мали детали. Loading… Рекордот е 16 секунди, а просекот е околу 30 секунди, пренесува Daily Mail.Прочитај повеќе