забава

Сподели со своите пријатели

Светот на агентот 007 пристигнува на платформите за стриминг побрзо отколку што очекувавме! Amazon Prime Video доби зелено светло за лансирање на првата реалити серија за иконскиот британски агент, а потрагата по учесници е во тек. Оние кои ќе се одлучат да се натпреваруваат, дури и да победат, ќе добијатПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Јапонската принцеза Ајако, ќерка на покојниот јапонски принц Такамодо, одлучила да се омажи за дистрибутер на стока Кеи Мори и поради тоа ќе мора да се откаже од титулата, но за возврат ќе добие еднократна парична помош во износ од неколку милиони долари. Принцезата со идниот сопруг ја запознала нејзинатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Двајца презентери на американската мрежа на шпански јазик „Телемундо“ суспендирани се откако направиле расистички гестови додека ја прославувале победата на Јужна Кореја над Германија на Светското првенство во фудбал. Побетада овозможила Мексико да оди понатаму во натпреварувањата, пренесува ВВС. За време на славеничките моменти на сетот двајцат апрезентери со рацетеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Секоја шеста личност успева точно да одговори на овие три прашања кои го прават и официјално најкраткиот IQ тест во светот. Тестот за когнитивна рефлексија (The Cognitive Reflection Test ili CRT) ќе ви покаже дека наизглед едноставните проблеми во суштина можат да бидат многу комплицирани. 1. Палката и топчето заедноПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Керолин Кирк Гришон не сакала големо венчавање ниту пак старосватици. Не сакала ниту да оди во црква, ниту да троши пари на скапа свадба. Сакала нејзиниот посебен ден да биде во природа, па затоа одлучила да се омажи во шелтер за животни SPCA во Северна Невада. – Започна како шега,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Индиец (31) го обожава претседателот на САД Доналд Трамп како Бог. Бус Кришна има и мал храм во кој на централното место е поставена фотографијата на Трамп. Тој тука одржува ритуали посветени на претседателот на САД. Овој Индиец има 39 жени и 94 деца и сака уште да го шириПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Бизнисменот Џеф Безос и неговата компанија „Blue Origin“ од следната година со своите ракети ќе испраќаат туристи во вселената. Оние кои тоа можат да си го дозволат, во вселенската авантура ќе се заминат со ракетите со човечки екипаж „New Shepard“. Билетите за тој лет ќе може да се набават веќеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Возачите на моторцикли сонуваат нивниот мотор да биде главна тема на секоја улица низ која ќе поминат. Некои во таа креативност ја минале секоја граница и на механика и на вкус, па своите брзу миленици ги направиле од најнеобични материјали, како ВЦ школка, трактор или дрва. Една Инстаграм страница сеПрочитај повеќе